Sports
Futbols

Riherts: Vecās zvaigznes brauc mājās0

foto: Facebook

Pasaules kausā futbolā iezīmējas tendence, ka uz skatuves uznāk jaunas zvaigznes, bet daudzas vecās jau sapakojušas čemodānus un devušās mājās, teic “Metta/Latvijas Universitāte” galvenais treneris Andris Riherts.

Svētdien divos astotdaļfināla mačos uzvarētājs tika noskaidrots pēcspēles 11 metru sitienos – mājinieki krievi šokēja uzvarot spāņus, bet Horvātija bija pārāka par Dāniju.

“Horvātijas un Dānijas mačs bija tipiska divu Eiropas komandu spēle – taktika, meistarība, ambīcijas. Citu kontinentu komandas brīžiem nospēlē avantūristiski, bet šo maču izbaudīju visā pilnībā. Ne velti saka, ka Eiropas čempionātā vidējais līmenis ir augstāks kā Pasaules kausā. Fantastisks vārtsargu sniegums. Horvātiem uzbrukumā kopumā ir vairāk variantu spēlētāju klases dēļ, dāņiem ir Eriksens un vienāda stila augumā raženi uzbrucēji.

Krievija daudz spēlē presingā un tas fiziski ir grūti, līdz ar to kādā brīdī aizsardzībā tiek nolikts liels autobuss, bet – kura komanda pret Spāniju tā nedara? Spāņi bija jocīgā situācijā, jo dienu pirms turnīra atlaida galveno treneri un, nenoniecinot Fernando Jerro, varbūt viens padoms, viens teikums arī pietrūka. Tajā līmenī ielēkt nav viegli, visu izšķir nianses, ne velti treneri saņem miljonus. Meistarība spāņiem ir, bet čempionāts kopumā parāda, ka dzimst jaunas zvaigznes – visas vecās no Argentīnas, Vācijas, Spānijas, Portugāles nekur nav tikušas. Francija spēlē, Beļģijai un Anglijai vēl astotdaļfināls priekšā, bet viņu talanti sāk spīdēt.”

Šodien 17.00 par vietu ceturtdaļfinālā cīnīsies Brazīlija un Meksika, bet 21.00 – Beļģija un Japāna.

Saistītie raksti
LA.lv