×
Mobilā versija
+13.9°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
14. jūlijs, 2014
Drukāt

Rīko dziesmu konkursu Baltijas ceļa 25. gadadienas piemiņai

Foto: LETAFoto: LETA

Konkursa žūrijas vadītājs - komponists Boriss Rezņiks.

Līdz šī gada 11. augustam Latvijas Radio 2 aicina piedalīties dziesmu konkursā, kas veltīts starptautiskās protesta akcijas “Baltijas ceļš” 25. gadadienai, lai atgādinātu par vēsturiskajiem notikumiem 1989. gadā, kur vienotā, apmēram 600 km garā cilvēku veidotā ķēdē sadevās rokās vairāk nekā miljons ļaužu, vēsta Latvijas Radio.

Konkursa uzdevums ir aktualizēt kultūrvēsturisko atmiņu un sniegt jaunu pienesumu patriotisko dziesmu pūrā, saglabājot kopības izjūtu, mērķus un nākotnes nodomus. Dziesmu autori – gan profesionāli, gan amatieri mūziķi un teksta autori – tiek aicināti radīt un ieskaņot jaunas kompozīcijas, kas atspoguļotu Baltijas valstu vienotības tematiku mūzikā, iekļaujot zīmīgos Baltijas ceļa notikumus. Vienlaikus šis ir Latvijas brīvībai veltītu patriotisku dziesmu konkurss, rosinot papildināt šīs tēmas repertuāru ar kompozīcijām, kas turpmāk varētu skanēt Latvijas Radio 2 mūzikas programmā, kuras formāts ir – melodiska latviešu popmūzika.

Konkursam iesniedzamo dziesmu žanrs var būt brīvi izvēlēts no estrādes, šlāgermūzikas, popmūzikas, rokmūzikas, folkloras un postfolkloras, dziesminieku manieres vai deju mūzikas žanriem, kas būtu atbilstošs Latvijas Radio 2 mūzikas formātam. Konkursā autors var piedalīties ar vienu vai vairākām dziesmām, kas līdz 2014. gada 1. jūlijam nav publiski atskaņotas radiostacijās, televīzijā vai koncertos un nav bijušas tiražētas komerciālos nolūkos.

Dziesmu fonogrammas tiek pieņemtas līdz 11. augustam, tās iesniedzot personīgi Rīgā, Doma laukumā 8, sūtot elektroniski uz e-pastu lr2@lr2.lv vai nosūtot pa pastu Latvijas Radio 2 (Doma laukumā 8, Rīgā, LV-1505) ar norādi: konkursam “Dziesmas Baltijas ceļa 25. gadadienas atcerei”.

Par vietu un 3000 eiro lielā balvu fonda sadali lems žūrija, kuras sastāvā komponists un žūrijas priekšsēdētājs Boriss Rezņiks, dziedātāji Ieva Akuratere un Viktors Zemgals, žurnāliste Elita Veidemane, dzejnieks Normunds Beļskis un Latvijas Radio pārstāvji, tostarp konkursa producente Daiga Mazvērsīte. Konkursa rezultāti tiks paziņoti Latvijas Radio 2 īpašā raidījumā “Baltijas ceļa” gadadienā 23. augustā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+