×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
28. augusts, 2014
Drukāt

Rīko fotodarbnīcas bērniem

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Fotogrāfijas muzejs no septembra otrās puses līdz novembra vidum rīko radošo fotodarbnīcu sēriju bērniem vecumā no 7 līdz 13 gadiem, portālam LA.lv pavēstīja muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Ilga Lēmane.

Astoņu nodarbību ciklā, kas notiks sestdienās, to dalībnieki uzzinās par fotogrāfijas tehnikām cianotipiju un antotipiju.

Lēmane stāsta, ka darbnīcās varēs gūt ieskatu fotogrāfijas vēsturē, kompozīcijas pamatos, apspriežot līniju, formu un siluetu izvēli, un vienlaikus darboties praktiski, izgatavojot cianotipu un antotipu fotogrammas (siluetu attēlus). Tās iegūst, uz iepriekš sagatavota gaismjutīga papīra liekot negatīvus vai citus plakanus priekšmetus (piemēram, kaltētus augus) un apgaismojot dienasgaismā. Rezultātā iegūst košas un grafiskas fotogrammas. Nodarbību noslēgumā bērni gatavos savu izstādi un mācīsies to iekārtot, kā arī uzzinās noderīgu informāciju par fotogrāfiju izvietošanu sociālos tīklos.

Darbnīcu organizēs divām vecumgrupām – bērniem vecumā no 7 līdz 9 gadiem (plkst.10 – 11.30) un no 10 līdz 13 gadiem (plkst.13 – 15). Lēmane paskaidroja, ka darbnīcas būs bez maksas un muzejs nodrošinās darbnīcām nepieciešamos materiālus.

Radošo darbnīcu vadīs fotogrāfe Nora Vrubļevska, kura studējusi un pasniegusi fotogrāfiju Jaunanglijas Fotogrāfijas skolā Bostonā un vadījusi fotonodarbības Masačūsetas Tehnoloģijas institūtā (Massachusetts Institute of Technology) Kembridžā, ASV.

Darbnīcu veidošanā piedalīsies arī Latvijas Fotogrāfijas muzeja direktore Maira Dudareva, kura bijusi arī fotogrāfe un laikraksta “Diena” foto un arhīva nodaļas vadītāja, un komunikācijas zinātnes maģistre Ilga Lēmane.

Pieteikties iespējams līdz 12. septembrim pa e-pastu info@fotomuzejs.lv, informēja Lēmane.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+