×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
17. janvāris, 2013
Drukāt

Rīko konkursu par LTF 25 gadu jubilejas pasākumu īstenošanu

tautasf453

Kultūras ministrija (KM) izsludinājusi atklātu projektu konkursu par līdzfinansējuma Latvijas Tautas frontes (LTF) 25 gadu jubilejas pasākumu īstenošanu, aģentūru LETA informēja ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste Lolita Rūsiņa.

Konkursa mērķis ir, sadarbojoties atmiņas institūcijām -muzejiem, bibliotēkām, arhīviem – un izglītības iestādēm, Latvijas reģionos veidot tematiskās izstādes, kas palīdzēs apzināt un popularizēt LTF darbību un ar to saistītos kultūrvēsturiskos materiālus.

Tematiskās izstādes ļaus izjust jubilejas gaisotni ne tikai Rīgā, kur notiks centrālie pasākumi, bet visos Latvijas reģionos.

Tematiskās izstādes un pasākumus organizēs bibliotēkas, muzeji, arhīvi, kuru tīkls aptver visu Latviju. Tāpēc Kultūras ministrija, izsludinot atklātu projektu konkursu, aicina akreditētus pašvaldību, autonomos un privātos muzejus, pašvaldību publiskās bibliotēkas un Latvijas Nacionālo arhīvu, kā arī izglītības iestādes, kurās ir muzeji, pieteikties līdz šā gada 20. februārim. Ar plašāku informāciju par konkursu var iepazīties mājaslapā sadaļā “Konkursi”.

Izmantojot projektu konkursam paredzēto 60 000 latu līdzfinansējumu, ir plānots, ka Latvijas atmiņas institūcijās tiks izveidotas vismaz 30 tematiskās izstādes. Šo izstāžu mērķauditorija būs skolu jaunatne, savukārt projektu veidošanā piedalīsies arī skolu muzeji. Paredzēts, ka visos jubilejas pasākumos aktīvi iesaistīsies gan vēsturisko notikumu dalībnieki un aculiecinieki, gan paaudze, kura dzimusi neatkarīgās Latvijas laikā.

Jau ziņots, ka pagājuša gada 27. novembrī valdībā izskatīja informatīvo ziņojumu par LTF 25 gadu jubilejas pasākumiem un lēma par finanšu līdzekļu piešķiršanu. Ar LTF jubileju saistīto pasākumu mērķis ir pārliecinoši un ilglaicīgi apspoguļot Latvijas valstiskās neatkarības atgūšanas vēsturisko nozīmību, kas ir akcentējama gan LTF jubilejas reizē, gan arī popularizējama ikdienā. Pasākumu mērķis ir arī parādīt LTF izšķirošo lomu Latvijas neatkarības atjaunošanā, atzīmējot, ka tieši šis laiks apliecināja sabiedrības spēju apvienoties un uzņemties atbildību kopēju ideālu sasniegšanā.

Lai sagatavotos Latvijas valstij nozīmīgajai gadskārtai, ko pieminēs 2013. gadā, ar Ministru prezidenta rīkojumu tika izveidota darba grupa, kura izvirzīja četrus prioritārus pasākumus – pamatekspozīcijas izveidi LTF muzejā, tematisko izstāžu organizēšanu, grāmatas izdošanu un dokumentālas filmas uzņemšanu par LTF darbību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+