Mobilā versija
+11.9°C
Ausma, Ausmis, Ingūna, Inguna, Inguns
Pirmdiena, 26. jūnijs, 2017
1. jūnijs, 2017
Drukāt

Rīko konkursu par skaistāko un precīzāko tautastērpu (1)

Timura Subhankulova fotoTimura Subhankulova foto

Lai veicinātu tradīcijām atbilstošu tautas tērpu darināšanu un valkāšanu, rosinātu interesi par sava novada tautas tērpu, tā komplektēšanas iespējām atbilstoši vēsturiskajai patiesībai, Vecpiebalgas novada Dome sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru (LNKC) rīko Voldemāra Cīruļa piemiņas balvas latviešu tautas tērpu konkursu, LA.lv uzzināja LNKC.

Konkursa rīkotāji ar tā palīdzību cer veicināt tradīcijām atbilstošu tautas tērpu darināšanu un valkāšanu, kā arī rosināt latviešu tautas tērpu valkātājus un darinātājus veidot sava novada tradicionālo tautas tērpu atbilstoši saglabātajām vēsturiskajām liecībām.

Konkurss notiks vairākās grupās. Tiks izvēlēts labākais Piebalgas novada tautas tērps, precīzākais un rūpīgākais pašdarinātais tautas tērps, labākais autoru kolektīva veidotais tautas tērps, kā arī labākais no iepriekšējām paaudzēm mantotais tradicionālai tautas tērps vai tā daļas.

Atsevišķi tiks pasniegta Voldemāra Cīruļa piemiņas balva.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nu pēdējie eiropas aborigēni varēs izrādīties.

"Serebreņņikova lietā" rīkos protesta akcijuPēc tam, kad 21. jūnijā Maskavas Presņas rajona tiesa arestēja bijušo "Gogoļa centra" direktoru Alekseju Malobrodski, 28. jūnijā Krievijas galvaspilsētas teātru darbinieki nolēmuši rīkot protesta akciju, ziņo "Radio Svoboda".
Draugiem Facebook Twitter Google+