×
Mobilā versija
+9.2°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
15. aprīlis, 2015
Drukāt

Rīkos konferenci par bērnu kultūru

Timura Subhankulova fotoTimura Subhankulova foto

2. aprīlī ir Hansa Kristiana Andersena dzimšanas diena, kas pēc Starptautiskās bērnu un jauniešu grāmatu padomes (IBBY) aicinājuma tiek atzīmēta kā Starptautiskā bērnu grāmatu diena. Svinot šo datumu, Latvijas Bērnu un jaunatnes padome (LBJLP) 17. aprīlī Latvijas Mākslas akadēmijas zālē rīko konferenci par bērnu kultūras aktivitātēm, LA.lv pavēstīja LNB Bērnu literatūras centra speciāliste Sarmīte Galsa.

Šogad, Raiņa un Aspazijas 150. jubilejas gadā, konferencei izraudzīts nosaukums “Saule pati bērnu vada. Rainis. Aspazija. Savas debestiņas”. “Runāsim par to, kā un kurp bērnu vada mūsdienu bērnu literatūras un grāmatu mākslas saule, kas spīd mūsu grāmatās un bibliotēkās, cik augstas šobrīd ir mūsu bērnu kultūras debestiņas,” konferences saturisko ievirzi komentē Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra vadītāja Silvija Tretjakova.

17. aprīlis ir arī beidzamā diena, kad Latvijas Mākslas akadēmijas aulā vēl iespējams redzēt mākslinieces Anitas Paegles personālizstādi “Brīnumainais pasaku dārzs” un gūt plašu ieskatu izcilās bērnu grāmatu ilustratores daiļradē. Arī Anita Paegle ir starp māksliniekiem, kas aktīvi piedalās LBJLP darbā jau kopš organizācijas dibināšanas. Izstādes lieliskās scenogrāfijas autors ir LMA asociētais profesors Kristiāns Brekte.

Konferences referāti piedāvās profesionālu vērtējumu par 2014. gada bērnu grāmatu ražu: latviešu bērnu un jauniešu literatūru pārskatīs Dr. Ilze Stikāne, tulkoto bērnu un jauniešu literatūru – Sandra Okuņeva, bērnu grāmatu ilustrāciju vērtēs Aiga Dzalbe. Animācijas filmu “Zelta zirgs” un Raiņa lugu salīdzinās rakstniecības studiju maģistre Baiba Īvāne-Kronberga. Jaunumus un tendences bērniem adresētajās teātra izrādēs analizēs režisors Mārtiņš Eihe, uz jautājumu, vai Latvijā iestājušies fantāzijas literatūras ziedu laiki, savā referātā atbildēs Dr. Bārbala Simsone, izdevniecības “Zvaigzne ABC” redaktore, bet replikā “Ilustratoru izaicinājums: BIKIBUKS un draugi” savu viedokli par grāmatu mākslas attīstību izteiks Juris Petraškevičs.

Par interesantākajām novitātēm bērnu bibliotēku darbā stāstīs izcili bibliotēku darba profesionāļi no Latvijas reģioniem. Par lasīšanas veicināšanas projektiem Kaļiņingradas apgabala bērnu bibliotēkā stāstīs bibliotēkas direktore Oksana Vasiļjeva, bet Kaļiņingradas apgabala bērnu bibliotēkas galvenā bibliotekāre Olga Bilinkina dalīsies savos ieskatos par labākajiem krievu mūsdienu bērnu literatūras darbiem, kas varētu ieinteresēt arī lasītājus Latvijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+