×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
24. februāris, 2014
Drukāt

Rīkos mākslas izsoli Līvānu katoļu baznīcas atjaunošanai

Foto: wikimedia.orgFoto: wikimedia.org

19. aprīlī Līvānos, Latgales mākslas un amatniecības centrā, notiks vietējo mākslinieku darbu izsole, kurā iegūtie līdzekļi tiks ziedoti Līvānu Romas katoļu Svētā Miķeļa Ercenģeļa baznīcas atjaunošanai, aģentūru LETA informēja Līvānu novada domes Sabiedrisko attiecību un ārējo sakaru daļas vadītāja Ginta Kraukle.

Patlaban šim 1861. gadā būvētajam dievnamam ir nomainīts jumts un logi, ierīkota grīdas apsildes sistēma. Tāpat ir sakopts baznīcas parks, nozāģēti bīstamie koki, kas apdraudēja ēku un bojāja tās jumtu un pamatus. Patlaban baznīcā notiek iekštelpu remonts – sienu un griestu krāsošana, dekoratīvo grīdas flīžu ieklāšana. Nākotnē iecerēta arī ērģeļu remonts un torņa restaurācija.

Līvānu katoļu draudzes priesterim Jurim Zarānam attiecībā uz Līvānu Romas katoļu baznīcas remontdarbiem ir lielas ieceres, diemžēl draudzes rīcībā esošo līdzekļu nepietiek, lai tos realizētu. Lai iegūtu darbu pabeigšanai nepieciešamos līdzekļus, to vākšanā aktīvi iesaistījusies arī vietējā sabiedrība gan vācot ziedojumus, gan organizējot labdarības pasākumus.

Latgales mākslas un amatniecības centra Līvānos vadītāja Ilze Griezāne, atsaucoties uz aicinājumu palīdzēt, ir uzrunājusi Līvānu novada māksliniekus, lai kopīgiem spēkiem noorganizēt mākslas darbu izsoli, kurā iegūtā nauda tiks dāvināta baznīcai. “Nekad nevajag ekonomēt uz sapņiem. Arī Līvānu mākslinieki, kaut ar nelielu ieguldījumu spēj palīdzēt īstenot šo sapni. Tā arī ir vienreizēja iespēja atdot savu desmito tiesu,” saka Griezāne.

Visi radošie Līvānu novada mākslinieki ir aicināti piedalīties Līvānu Svētā Miķeļa Ercenģeļa Romas katoļu baznīcai veltītajā labdarības pasākumā, ziedojot vienu vai vairākus savus mākslas darbus labdarības izsolei. Izsolei atvēlētos darbus mākslinieki aicināti līdz 15.martam nogādāt Latgales mākslas un amatniecības centrā.

No 20. marta līdz 15. aprīlim ikviens interesents varēs aplūkot izsolāmos darbus klātienē Līvānu katoļu baznīcas telpās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+