Mobilā versija
+1.8°C
Nanija, Ilgmārs
Trešdiena, 29. marts, 2017
30. oktobris, 2014
Drukāt

Jaunzēlande rīkos referendumu par karoga maiņu (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Jaunzēlande 2016. gadā rīkos referendumu par valsts karoga nomainīšanu, paziņojis premjerministrs Džons Kejs. Premjers atbalsta atteikšanos no pašreizējā karoga, kura vienā stūrī ir Britānijas karogs.

“Mūsu karogs ir mūsu nacionālās identitātes vissvarīgākais simbols, un es uzskatu, ka jaunzēlandiešiem ir pienācis īstais laiks, lai apsvērtu [karoga] dizaina nomainīšanu pret tādu, kas labāk atspoguļo mūsu kā modernas, neatkarīgas valsts statusu,” teikts premjera paziņojumā. Pašreizējais karogs tiek lietots kopš 1869. gada, un oficiāli tas tika pieņemts 1902. gadā. Tā atbalstītāji uzstāj, ka vairākas jaunzēlandiešu paaudzes cīnījušās un kritušas zem šī karoga un ka atteikšanās no tā būtu varoņu piemiņas noniecināšana. Tomēr kritiķi skaidro, ka Jaunzēlandes pašreizējo karogu ir viegli sajaukt ar citu bijušo Britānijas koloniju karogiem, piemēram, Austrālijas, kurai ir teju identisks karogs.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Antoškas,nepatīk viens lupats,grib citu……..

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+