Mobilā versija
+1.1°C
Urzula, Severīns
Piektdiena, 21. oktobris, 2016
30. oktobris, 2014
Drukāt

Jaunzēlande rīkos referendumu par karoga maiņu (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

The New Zealand flag flutters outside Parliament buildings in Wellington in Wellington on October 29, 2014. New Zealand will hold a binding referendum in 2016 on changing the national flag, with Prime Minister John Key hoping to drop the current design featuring Britain's Union Jack in favour of a silver fern.

Jaunzēlande 2016. gadā rīkos referendumu par valsts karoga nomainīšanu, paziņojis premjerministrs Džons Kejs. Premjers atbalsta atteikšanos no pašreizējā karoga, kura vienā stūrī ir Britānijas karogs.

“Mūsu karogs ir mūsu nacionālās identitātes vissvarīgākais simbols, un es uzskatu, ka jaunzēlandiešiem ir pienācis īstais laiks, lai apsvērtu [karoga] dizaina nomainīšanu pret tādu, kas labāk atspoguļo mūsu kā modernas, neatkarīgas valsts statusu,” teikts premjera paziņojumā. Pašreizējais karogs tiek lietots kopš 1869. gada, un oficiāli tas tika pieņemts 1902. gadā. Tā atbalstītāji uzstāj, ka vairākas jaunzēlandiešu paaudzes cīnījušās un kritušas zem šī karoga un ka atteikšanās no tā būtu varoņu piemiņas noniecināšana. Tomēr kritiķi skaidro, ka Jaunzēlandes pašreizējo karogu ir viegli sajaukt ar citu bijušo Britānijas koloniju karogiem, piemēram, Austrālijas, kurai ir teju identisks karogs.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Antoškas,nepatīk viens lupats,grib citu……..

Draugiem Facebook Twitter Google+