Foto – Dainis Bušmanis

Rīkotāji: “Baltica” sarīkojumi tika labi apmeklēti 0

Liela daļa festivāla “Baltica 2015” norises vietu gan Rīgā, gan reģionos bija pilnībā piepildīta, aģentūrai LETA pastāstīja Latvijas Nacionālā kultūras centra vadītāja Signe Pujāte.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
“Meita raudāja, zvanīja, nesaprotot, kur atrodas!” Šoferis Ogrē vienaldzīgi izsēdina 10 gadus vecu meitenīti nepareizā pieturā 84
Lasīt citas ziņas

Viskuplāk festivāla laikā apmeklēti koncerti “Četri vārdi” Latgales vēstniecībā “Gors”, Rēzeknē, “Čūsku vārdi” koka ēku renovācijas centrā “Koka Rīga” Rīgā, festivāla “Baltica” mantojuma vakars Latvijas Nacionālās bibliotēkas ātrijā, dižkoncerts Ančupānu kartodromā, Saimes rīts Rēzeknes pilskalnā un noslēguma koncerts Festivāla parkā Rēzeknē.

Kā stāstīja Pujāte, vērienīgi norisinājusies arī novadu sadziedāšanās kanāla malās pie Latvijas Nacionālās operas. Tāpat Festivāla klubs “Mazajā ģildē” pulcējis interesentus līdz pat pieciem rītā. Arī gadatirgu un koncertus Vērmanes dārzā Rīgā visas festivāla dienas apmeklējis ievērojams rīdzinieku un Rīgas viesu skaits.

CITI ŠOBRĪD LASA

Starptautiskā folkloras festivāla “Baltica 2015” pasākumi – izstādes, koncerti, sadziedāšanās, meistarklases un tikšanās ar dažādu valstu stāstniekiem, kā arī danči un kino vakari – norisinājās no 15.jūlija līdz 19.jūlijam Rīgā, Rēzeknē un Rēzeknes novadā, Aizkrauklē, Cēsīs, Dikļos, Dobelē, Lielvārdē, Līvānos, Ludzā, Talsos, Turaidā, Viļakā, Viļānos un citviet Latvijā. Festivālā piedalījās etnogrāfiskie ansambļi, folkloras kopas, tautas mūzikas grupas, stāstnieki un citi individuālie izpildītāji. Šogad “Baltica” dalībnieku skaits bija lielākais festivāla vēsturē – 3500. “Baltica 2015” tēma bija “Mantojums”, un festivālā viesojās folkloras kopas no Baltkrievijas, Gruzijas, Igaunijas, Īrijas, Krievijas, Lietuvas, Lielbritānijas, Norvēģijas, Polijas, Portugāles, Spānijas un Ukrainas.

“Ir gandarījums, ka festivāla laikā vairāku dienu garumā kopā ar Latvijas un ārvalstu tradicionālās kultūras kopējiem, Latvijas pašvaldībām, kā arī nevalstiskajām organizācijām esam varējuši daudzviet Latvijā, bet jo īpaši Latgales reģionā, dalīties pieredzē ar paaudzēs nodoto mantojumu, ko paši uzskatām par vērtību un spējam uzturēt dzīvu vēl 21. gadsimtā,” pēc festivāla noslēguma stāstīja Pujāte.

Savukārt kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK) uzsvēra, ka festivāla pievienotā vērtība ir ne tikai sadarbība starp novadiem un tautām, bet jo īpaši paaudžu dialogs. “Šī “Baltica” sevišķi stipri ļāva sajust, ka tradicionālā kultūra ir dzīvs gudrības un prasmju pārmantošanas process, kurā dots devējam atdodas,” atzina ministre.

Festivāls “Baltica” ir Baltijas tautām un valstīm nozīmīgs notikums, kas demonstrē tradicionālās kultūras vērtības – dziesmas, instrumentālo mūziku, stāstījumus, rotaļas, dejas, kā arī tautas lietišķo mākslu, amatniecību un citas tradicionālās kultūras vai mākslas izpausmes formas. “Baltica” kopš 1987. gada ik gadu pēc kārtas notiek Lietuvā, Latvijā vai Igaunijā. Šogad festivāls Latvijā notika 10. reizi. Starptautisko folkloras festivālu “Baltica” rīkoja LNKC sadarbībā ar pilsētu un novadu pašvaldībām. Lielākā daļa “Baltica 2015” pasākumu bija bez maksas.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.