Latvijā
Politika

Rīkotos tieši tāpat. Vējonis par misēkli Baltajā namā10

Foto – Valsts prezidenta kanceleja

Nekad neiesaistīšos diskusijās, kas notiek par to, kurš ir un kurš nav īsts medijs, komentējot savu rīcību preses konferences laikā pēc pagājušajā nedēļā ASV notikušās Baltijas valstu un ASV prezidenta tikšanās sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Māri Kučinski (ZZS) Vējonis žurnālistiem sacīja, ka ASV vizītes laikā notikusī Baltijas valstu prezidentu un ASV prezidenta Donalda Trampa preses konference un Valsts prezidenta rīcība tās laikā Latvijā tikusi uztverta dažādi, tajā skaitā kā misēklis.

“Nezinu, kāpēc, tas tiek uzskatīts par kādu misēkli, tad vēlos viennozīmīgi apgalvot, ka tā bija mana konkrētā rīcība konkrētā situācijā,” komentējot misēkli, kad ASV prezidents spontāni piedāvāja Vējonim izvēlēties vēl vienu žurnālistu, kas varētu uzdot jautājumu, teica Valsts prezidents.

Viņš piebilda, ka ņemot vērā to, ka katrai valstij bija iespēja tikai vienam jautājumam, viņš nekad neiesaistīsies diskusijās par to, kurš ir īsts medijs un kurš nav īsts medijs.

“Ja šāda situācija atkārtotos šodien, es rīkotos tieši tāpat,” uzsvēra Vējonis.

Atbildot uz jautājumu, vai ASV prezidenta aicinājums izvēlēties mediju, kurš ir īsts medijs, pēc Valsts prezidenta domām, ir nekorekts, Vējonis atbildēja noraidoši.

“Nesaku, ka tas bija nekorekts, bet nekad neiesaistīšos šajās diskusijās, kas ir ļoti plašas ASV, kurš ir vai nav īsts medijs un kurš sniedz vai nesniedz īstas ziņas,” sacīja Valsts prezidents.

Trīs Baltijas valstu prezidentu un ASV prezidenta 3.aprīlī notikušajā preses konferencē katras valsts vienam žurnālistam bija iespēja uzdot jautājumu. No Latvijas jautājumu uzdeva LTV žurnāliste Odita Krenberga, atsevišķu jautājumu uzdeva arī Lietuvas un Igaunijas mediju pārstāvji.

Misēkli radīja tas, ka ASV prezidents spontāni piedāvāja Vējonim izvēlēties vēl vienu žurnālistu, kas varētu uzdot jautājumu. Tramps vēl piebilda, lai izvēlas žurnālistu no uzticama avota, nevis viltus ziņu medija. Šāda Trampa rīcība samulsināja ne vien Vējoni, bet arī pašus žurnālistus.

Saistītie raksti

Tiešraides video dzirdams, kā latviešu preses pārstāvji tiek aicināti izmantot šo iespēju, kad kāds vīrietis mudina celt roku un pieteikties jautājumam. Iespēju steidza izmantot latviešu žurnāliste Anna Ūdre, līdz ar to preses konferencē divām latviešu žurnālistēm izdevās uzdot jautājumus.

Daži sociālā tīkla “Twitter” lietotāji notikušo izmantoja, lai apšaubītu Valsts prezidenta piemērotību amatam, tikmēr citi notikušo uzskatīja par Trampa radītu pārpratumu, kuru Vējonis pratis veiksmīgi atrisināt.

LA.lv