Ekonomika
Bizness

“Rimi” atklāj, kurā reģionā dzīvo videi draudzīgākie pircēji Latvijā0


Papīra maisiņš pirkumiem.
Papīra maisiņš pirkumiem.
Publicitātes foto

Aizvien vairāk cilvēku Latvijā maina ikdienas paradumus un atbalsta dabai draudzīgākus iepakojumus, liecina mazumtirdzniecības uzņēmuma SIA “Rimi Latvia” informācija.

Vairāk nekā 60% veikalu apmeklētāji visbiežāk saviem pirkumiem izmanto veikalā pieejamajos papīra maisiņus un kartona kastes vai personīgos auduma maisiņus, liecina “Rimi Latvia” un pētījumu centra SKDS veiktā aptauja.

Kā skaidro “Rimi Latvia” pārstāve Kristīne Ciemīte, lai samazinātu plastmasas atkritumu daudzumu, “Rimi” mudina pircējus izvēlēties ilgtspējīgākus risinājumus, tādēļ papīra maisiņus “Rimi” veikalos var iegādāties uz pusi lētāk nekā plastmasas maisiņus.

Kā liecina “Rimi Latvia” dati, pēdējo divu gadu periodā papīra maisiņu pieprasījums ir pieaudzis par 190%, savukārt jau šā gada pirmajā ceturksnī papīra maisiņu pārdošanas apjomi ir palielinājušies par teju 80%, salīdzinot ar pērnā gada attiecīgo periodu.

Aptaujas dati iezīmēja zaļās domāšanas tendences novados, dabai draudzīgākas izvēles visbiežāk veic tieši Kurzemes un Zemgales iedzīvotāji.

Kurzemnieki visaktīvāk izmanto savus personīgos auduma maisiņus (29,2%) un kartona kastes (9,7%), bet veikalā pieejamos papīra maisiņus visvairāk iegādājas Zemgales iedzīvotāji (28,4%).

Savukārt teju 70% Latvijas iedzīvotāju aptaujā norādīja, ka viņiem ir svarīgi arī tas, lai iegādāto preču iepakojums būtu apkārtējai videi maksimāli draudzīgs.

“Rimi Latvia” pārstāve atzīmē, ka 3. jūlijā tradicionāli visā pasaulē norisinās akcija “Diena bez plastmasas maisiņiem”, kuras laikā iedzīvotāji tiek aicināti atteikties no plastmasas maisiņu iegādes un atbalstīt dabai draudzīgākus iepakojumus saviem pirkumiem.

Jau otro gadu pēc kārtas “Rimi Latvia” šajā dienā aicina pircējus atteikties no plastmasas maisiņu iegādes.

Tāpēc trešdien, 3. jūlijā, visos “Rimi” veikalos, veicot pirkumus virs 5 eiro, pircējiem būs iespēja saņemt bezmaksas papīra maisiņu, kā arī šajā dienā “Rimi” papīra maisiņus varēs iegādāties ar 50% atlaidi.

Jau kopš 2016. gada “Rimi” nodrošina papīra maisiņiem zemāku cenu.

Publicitātes foto

Tāpat “Rimi” veikalos svaigo augļu un dārzeņu nodaļā pieejami vairākkārt lietojamie auduma maisiņi. Tie izgatavoti no speciāla tekstila materiāla, kuru drīkst arī saudzīgi mazgāt.

Saistītie raksti

Šobrīd “Rimi Latvia” tīklā ir 127 piecu formātu veikali: 32 “Rimi Hyper”, 33 “Rimi Super”, 46 “Rimi Mini”, 9 “Rimi Express” un 7 “Supernetto”. “Rimi” un “Supernetto” veikali darbojas 27 Latvijas pilsētās.

“Rimi” un pētījumu centra SKDS aptauja veikta 2019. gadā, kurā piedalījās 1014 Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 75 gadiem.

LA.lv
LA
LA.LV
Ekonomika
Garantētajās atlīdzībās “PNB klientiem” izmaksāti 49 miljoni eiro
13 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Kur nauda, tur strīdi. Izgaismojas atkritumu biznesa uzņēmuma vadības nesaskaņas
14 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
FOTO: Ādažos atvērts pirmais gastrobārs “Klaips”
16 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
FOTO: Baltijas ceļa 30. gadadienai veltītais atceres pasākums pie Brīvības pieminekļa
2 stundas
LA
LA.LV
Sports
Samoilovs/Šmēdiņš un Pļaviņš/Točs Jūrmalas posmā sasniedz astotdaļfinālu
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
FOTO: Viļņā “Baltijas ceļa” gadadienā sadodas rokās vairāk nekā 12 000 cilvēku
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Sekojot Baltijas valstu paraugam, tūkstošiem “Honkongas ceļa” dalībnieku apliecina savu vienotību
5 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO: Lucavsalā notiek grupas “Skyforger” metāloperas “Kurbads. Ķēves dēls” atjaunotais uzvedums
1 stunda