×
Mobilā versija
+16.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
14. maijs, 2015
Drukāt

“Rimi” bērnu maratonam pieteikti vairāk nekā 7000 ķiparu

Foto: LETAFoto: LETA

Teikas vidusskolas skolēni izmēģina "Iesildīšanās trasīti" "Rimi bērnu maratona" atklāšanas preses konferencē tirdzniecības parkā "Alfa".

“Rimi” bērnu maratonam, kas notiks sestdien, 16. maijā, pieteikti vairāk nekā 7000 bērnu, informē pasākuma organizētāji.

Viņi atzīst, ka par bērnu maratonu iedzīvotājiem šogad ir liela interese, tādēļ jau divas dienas pirms bērnu maratona sākuma pasākuma rīkotāji slēdz pieteikšanos skriešanai maratona trasītēs, jo ir sasniegts maksimālais skrējēju skaits.

Vienlaikus pasākuma organizatori atgādina, ka visas ģimenes ir laipni gaidītas 11. novembra krastmalā, kur visiem bērniem būs iespēja baudīt arī dažādas citas aktivitātes, piedalīties radošajās darbnīcās un klausīties mūziķu priekšnesumos.

Maratonā paredzēta daudzveidīga izklaides programma: uz skatuves kāps “Knīpas un Knauķi”, “Podziņas”, Nikolajs Puzikovs, “Kukaiņi”, Māris Grigalis. Tāpat pasākumā būs iespēja bērniem vingrot kopā ar vecākiem un piepūšamās atrakcijas bez maksas.

Pirms došanās uz startu, bērnu maratona organizatori iesaka veltīt īpašu uzmanību ne vien iesildīšanās vingrinājumiem, bet arī drošībai.

Saņemot “Rimi” bērnu maratona starta aploksni, uzmanīgi jāiepazīstas ar tās saturu. Aploksnē būs ne tikai skrējēja numurs, bet arī maratona drošības aproce bērnam. Tās mērķis ir palīdzēt bērniem pasākuma laikā atrast savus vecākus gadījumā, ja viņi ir apmaldījušies.

Vecāki aicināti pirms pasākuma sarunāt ar bērnu, ka gadījumā, ja viens otru pazaudē, tad jāsatiekas pie maratona informācijas telts. Tā atradīsies 11. novembra krastmalā, pasākuma norises centrā.

Tāpat organizatori iesaka vecākiem paturēt bērnu savā redzeslokā, neatstāt vienu bez uzraudzības, mazo trasē skriet kopā. Izskrienot trasi, mazajiem maratonistiem nevajadzētu drūzmēties pie trases beigām, lai nesagādātu neērtības citiem skrējējiem un viņu vecākiem.

Vēl pirms pasākuma ar bērniem būtu jāizrunā tas, ka maratonā būs daudz citu bērnu, kas būs atnākuši skriet un izklaidēties, tādēļ jābūt uzmanīgiem, pārvietojoties pa pasākuma vietu. Maratona starti notiks visu pasākuma norises laiku no plkst. 10 līdz 15, tādēļ var izvēlēties sev ērtāko starta laiku gan no rīta, gan pēcpusdienā.

Dalība maratonā jāsāk ar iesildīšanās vingrinājumiem un došanos lēnā skrējienā. Bērna apģērbam jābūt skriešanai atbilstošam, ērtam, elpojošam un gaišam saulainos, vai tumšam vēsos laikapstākļos. Speciāls sporta uzturs nav vajadzīgs, taču svarīgi bērnu mudināt padzerties pirms skriešanas un tās laikā, kā arī ļaut viņam izvēlēties skrējiena tempu un brīžus atpūtai, tā izvairoties no pārslodzes.

“Pirms skriešanas publiskā pasākumā ar lielu dalībnieku skaitu jāpārliecinās, ka bērns būs psiholoģiski gatavs un jutīsies ērti – tad sportošana mazajam skrējējam noteikti sagādās prieku,” ieteikumus sniedz Sporta laboratorijas sporta ārste Sandra Rozenštoka.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+