×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.4°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
23. decembris, 2016
Drukāt

“Rimi” īpašnieks Lietuvā pirks “Palink”

Foto LETAFoto LETA

Zviedrijas kompānija “ICA Gruppen”, kam pieder veikalu tīkls “Rimi”, Lietuvā par 213 miljoniem eiro iegādāsies uzņēmumu “Palink”, kam pieder mazumtirdzniecības tīkls IKI.

Šā darījuma rezultātā “Rimi” kļūs par otro lielāko veikalu tīklu Lietuvā un varēs efektīvāk konkurēt, teikts “Rimi” paziņojumā. Lielākais veikalu tīkls Lietuvā ir “Maxima”.

“ICA Gruppen” vadītājs Pērs Strombergs norādījis, ka Lietuva ir lielākais tirgus Baltijas reģionā, bet “Rimi” pašlaik tajā ir vismazākā tirgus daļa.

Strombergs uzsvēris, ka darījums “nāk par labu “Rimi” un IKI klientiem un rada vērtību “ICA Gruppen” akcionāriem”.

Darījuma vērtība ir 213 miljoni eiro, taču šī summa var tikt precizēta. “ICA Gruppen” plāno “Palink” iegādi finansēt ar saviem līdzekļiem, kā arī līdzekļiem, ko tā aizņemsies.

Darījums jāapstiprina Lietuvas Konkurences padomei. Konkurence padomes lēmums ir gaidāms ne vēlāk kā 2017.gada ceturtajā ceturksnī.

IKI Lietuvā pašlaik ir 235 veikali, un tirgus daļa 2015.gadā bija aptuveni 15%. “Rimi” Lietuvā pašlaik ir 56 veikali, un tirgus daļa 2015.gadā bija apmēram 8%.

“Rimi” veikalu tīkla operatora “Rimi Baltic” vadītājs Edgars Sesemans preses konferencē Viļņā teica, ka “ar šo darījumu mēs varam nostiprināt “Rimi” pozīcijas tirgū, un tas palielinās mūsu konkurētspēju”.

“Šodien “Rimi” ir 8% tirgus daļa un IKI ir 15%. Pēc iegādes kopējā tirgus daļa būs 23%. Mēs arī centīsimies pazemināt cenas,” sacīja Sesemans.

Viņš norādīja, ka “Rimi” nolēmis iegādāties IKI, jo tā pašreizējā tirgus daļa ir pārāk maza, lai efektīvi konkurētu ar citiem mazumtirdzniecības tirgus dalībniekiem.

Pašlaik vislielākā mazumtirdzniecības tirgus daļa Lietuvā ir veikalu tīklam “Maxima”, tālāk seko IKI, “Norfa” un “Rimi”. “Aibe” pārvalda veikalus mazpilsētās, bet jūnijā Lietuvā ienāca Vācijas mazumtirgotājs “Lidl”, kam ir 22 veikali.

Pēc Sesemana teiktā, “Lidl” ienākšanai nebija būtiskas ietekmes, pieņemot lēmumu par IKI veikalu iegādi.

“Palink” īpašnieki ir “Rewe Group”, “Coop Switzerland”, “Colruyt Group”, “Unilec”, “Conad” un “Baltisches Haus”.

2014.gadā “Palink” IKI veikalu tīklu Latvijā pārdeva mazumtirdzniecības tīklam “Mego”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+