Mobilā versija
-1.3°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
5. novembris, 2014
Drukāt

“Rimi” pārtrauks enerģijas dzērienu pārdošanu nepilngadīgajiem

Dainas Vīķeles ilustrācija. Foto no E. Dreimanes un J. Stiebriņa personīgā arhīvaDainas Vīķeles ilustrācija. Foto no E. Dreimanes un J. Stiebriņa personīgā arhīva

Viens no lielākajiem plaša patēriņa preču tirgotājiem Latvijā “Rimi Latvia” no ceturtdienas, 6. novembra, savos veikalos pārtrauks enerģijas dzērienu tirdzniecību nepilngadīgajiem. Šāds lēmums pieņemts, atbalstot mediķu viedokli par enerģijas dzērienu negatīvo ietekmi uz jauniešu veselību, informē veikalu tīkla pārstāvji.

Par aizliegumu nepilngadīgām personām iegādāties enerģijas dzērienus “Rimi” veikalos vēstīs informatīvi plakāti, kas tiks izvietoti pie enerģijas dzērienu tirdzniecības plauktiem un kasu zonā. Savukārt kasieri, pirms pārdot šos dzērienus pircējiem, aicinās uzrādīt personu apliecinošus dokumentus, lai pārliecinātos, vai klients sasniedzis pilngadību.

Uzņēmumi atgādina, ka mediķi iepriekš publiski pauduši viedokli, ka enerģijas dzērienu sastāvā ir daudz cukura un vielas, kas rada atkarību. Tie satur tādus stimulatorus kā kofeīns, taurīns, guarana, kam nav enerģētiskās vērtības, bet kas spēcīgi stimulē vielmaiņu un “ļoti ātri iztērē organisma krājumus”.

Strauja rezervju “iztukšošana” var jo īpaši nelabvēlīgi ietekmēt augoša organisma funkcijas. Tāpat lietoti lielos daudzumos vai neatbilstoši, piemēram, slāpju veldzēšanai, enerģijas dzērieni var izraisīt aknu un nieru problēmas kā pieaugušajiem, tā bērniem.

Jau vēstīts, ka patlaban Saeimā tiek skatīts Enerģijas dzērienu aprites likumprojekts, kura mērķis ir regulēt enerģijas dzērienu tirdzniecību un reklamēšanu. Ar šo likumu visā valstī plānots aizliegt enerģijas dzērienu pārdošanu jauniešiem vecumā līdz 18 gadiem.

Lietuvā 1.novembrī jau stājās spēkā aizliegums pārdot tā dēvētos enerģijas dzērienus personām, kas nav sasniegušas 18 gadu vecumu. Saskaņā ar likumu, kuru parlaments apstiprināja jau maijā, par enerģijas dzērienu pārdošanu nepilngadīgajiem draud 400 litu (116 eiro) liela sodanauda.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+