Laukos
Gaļa un zivis

“Rimi” gatavojas pārtraukt sprostos turētu vistu olu tirdzniecību 0

Foto LETA

Mazumtirgotājs “Rimi” paziņojis, ka laikā līdz 2025. gadam pārtrauks sprostos dētu olu tirdzniecību visos tīkla veikalos Latvijā, kā arī Lietuvā un Igaunijā.

Kā norādīts uzņēmuma publicētajā memorandā, “Rimi” ir izvirzījis mērķi no 2025.gada pārdot tikai ārpus sprostiem turētu dējējvistu olas. Lēmums tiek pamatots ar to, ka ilgtspējīgu tirdzniecības vārdā “Rimi” ir svarīgi, lai veikalos būtu pieejamas tikai tādas preces, kuru ražošanā ievēroti ne vien visi saistošie likumi, bet arī atbildības un labās prakses principi.

“Mēs apņemamies informēt pircējus un uzlabot sadarbību ar piegādātājiem, lai līdz 2025.gadam sasniegtu savu mērķi. “Rimi” sadarbosies ar Pārtikas un veterināro dienestu, lai nodrošinātu augstākus dzīvnieku labturības standartus ražošanas procesā,” teikts memorandā.

Kūtīs turētu vistu olas “Rimi” veikalos” pieejamas jau kopš 2016.gada, tāpat uzņēmums tirgo arī biolioģiski turētu vistu olas, kuras iepērk no sadarbības partneriem.

Kā ziņots olu tirdzniecībā tiek lietota marķēšanas sistēma, kur cipars “0” nozīmē bioloģisko ražošanu, ar “1” marķē brīvi turētas dējējvistas, ar “2” – turēšanu kūtī, bet ar “3” apzīmē sprostos turētas vistas. Ar burtiem olas marķējumā norāda valsts kodu, kurā olas ražotas. Latvijā ražotām olām ir kots “LV”. Tāpat uz olas redzams PVD piešķirtais putnu novietnes identifikācijas numurs (piemēram, 1234).

Tāpat vēstīts, ka dzīvnieku tiesību aizstāvji vairākkārt piketos aicinājuši “Rimi” pārtraukt sprostos dētu olu tirdzniecību Baltijas valstīs, prasību pamatojot ar dējējvistu labturības pārkāpumiem Lietuvā. Savukārt interneta vietnē “rimi.olucena.lv” līdz šim savākti vairāk nekā 6400 paraksti ar aicinājumu “Rimi” atteikties no sprostos dētu olu tirdzniecības un izmantošanas.

Rimi Latvia ir viens no vadošajiem mazumtirgotājiem ar vairāk 120 veikaliem Latvijā. Rimi Latvia 2016. gadā strādājis ar 830 miljonu eiro lielu apgrozījumu, bet tā peļņa pārsniegusi 32 miljonus eiro.
Vairāk par šo tematu lasiet šeit

LA.lv