×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
11. decembris, 2013
Drukāt

“Rimi”: Rīgas pilsētas būvvalde izplata nepārbaudītu informāciju

Foto no arhīvaFoto no arhīva

Rīgas pilsētas būvvalde izplata nepārbaudītu informāciju, kas vairo sabiedrības trauksmes sajūtu, biznesa portālam “Nozare.lv” uzsver “Rimi Latvia” pārstāve Laura Podskočija.

Iepriekš jau vēstīts, ka pēdējo nedēļu laikā, veicot sabiedriski nozīmīgu ēku vizuālu apsekojumu, Rīgas pilsētas būvvalde konstatējusi dažāda izmēra un konfigurācijas plaisas 31 jau strādājošā lielveikalā – 18 “Rimi” un 13 “Maxima” lielveikalos, šodien preses konferencē sacīja Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs.

Taču “Rimi” pārstāve norāda, ka konstrukciju drošību pārbaudei būtu vēlams veikt ne tikai vizuālo apskati, bet arī padziļinātākas izpētes. “Tādējādi tiktu novērsta nepārbaudītas informācijas izplatīšana, kas sabiedrībā vairo trauksmes sajūtu.”

Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāvji veic tikai vizuālu ēku apsekošanu, netiek veikta detalizēta ēkas izpēte, piemēram, nesošo konstrukciju slodžu pārbaude atbilstoši projekta dokumentiem un realitātei.

Mazumtirdzniecības uzņēmums “Rimi Latvia” šodien ir saņēmis atsevišķas vēstules no Rīgas pilsētas būvvaldes par 12 “Rimi” un “Supernetto” veikalu apsekošanas rezultātiem. Vēstulēs uzrādīti vizuāli defekti veikalu telpās, taču tie ir ļoti vispārīgi vērtējumi.

Rīgas būvvaldes pārbaužu rezultāti atsevišķos “Rimi” veikalos ir, piemēram, šādi: konstatēts mitruma pleķis piekārtajos griestos, plaisas grīdā noliktavas telpā, rūsa veikala pagrabā un citi, nesniedzot pilnīgu priekšstatu par ēkas tehnisko stāvokli.

“Rimi Latvia” atbalsta pastiprinātas kontroles gan savās ēkās, gan ēkās, kur “Rimi Latvia” savas veikala telpas nomā no ēku īpašniekiem. Tomēr, vērtējot Rīgas pilsētas būvvaldes darbību, ir jāņem vērā vairāki aspekti, atzīmē Podskočija.

“Tā kā “Rimi Latvia” nepaļaujas tikai uz vizuālo apskati savos apsekojumos, “Rimi Latvia” uzdevumā visā Latvijā strādā sertificētu būvinženieru grupa, kura vērtē projektus pēc būtības, veicot objektu padziļinātās izpētes. “Rimi Latvia” un mūsu piesaistīto būvinženieru grupa ir atvērta padziļinātai komunikācijai ar Rīgas pilsētas būvvaldi,” uzsver “Rimi” pārstāve.

Jebkuru šaubu gadījumā pēc padziļinātas izpētes “Rimi Latvia” pieņems atbilstošus lēmumus. Tā, piemēram, lai arī Alūksnes būvvalde nesaskatīja nekādus pārkāpumus “Supernetto” Alūksnē, Helēnas ielā 24, ēkas tehniskajā stāvoklī, rūpējoties par pircēju drošību, “Rimi” to slēdzis uz rekonstrukcijas laiku, norāda “Rimi” pārstāve.

Kā ziņots, kopumā pēdējo nedaudz vairāk kā divu nedēļu laikā Rīgas pilsētas būvvaldes inspektori veikuši nedaudz vairāk kā 200 sabiedriski nozīmīgu objektu apskati – gan būvniecības stadijā esošu, gan ekspluatācijā jau nodotu. Tostarp ir apsekoti vairāk nekā 100 “Rimi”, “Supernetto”, “Maxima” lielveikali, no tiem 31 objektā atklātas “zināmas problēmas” ar ēku tehnisko stāvokli.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+