Ekonomika
Auto un tehnoloģijas

“Rimi” var skenēt preces iepirkšanās laikā. Kā tas darbojas?0


Iepirkumu ratiņi ar skeneri.
Iepirkumu ratiņi ar skeneri.
Publicitātes foto

Valdemāra ielā esošais lielveikals “Rimi” kļuvis par pirmo veikalu ne tikai “Rimi” veikalu ķēdē, bet visā nozarē, kurā no vakardienas iespējams iepirkties, izmantojot paš­apkalpošanās skeneru sistēmu.

Tā ļaus skenēt produktus ar īpašas ierīces palīdzību uzreiz pēc paņemšanas no plaukta. Tādējādi būs iespējams izvairīties no tradicionālās iepirkšanās beigu fāzes – produktu skenēšanas pie kasēm. Inovācijā “Rimi” investējis apmēram 100 000 eiro. Skeneru sistēmu izstrādājis pašu IT departaments sadarbībā ar citām kompānijām, kuru nosaukumus gan “Rimi” neatklāja.

Kā tas strādā? Lai varētu iepirkties ar jaunajiem skeneriem, obligāti būs jālieto “Rimi” personalizētā karte. Šī karte sākumā jānoskenē īpaši izveidotā stendā un pirmajā lietošanas reizē arī jāpiekrīt lietošanas noteikumiem. Uzreiz pēc kartes noskenēšanas ar zaļu gaismas signālu sistēma parāda, kurš no skeneriem ir jāņem līdzi iepirkšanās procesā. Skeneris ir ļoti līdzīgs tām ierīcēm, kuras pie kasēm izmanto kasieri.

Valdemāra ielas “Rimi” pieejami 60 skeneri un četras īpašas kases, kurās varēs samaksāt par ieskenētajiem produktiem. Kā rīkoties tālāk? Izvēloties produktu, ar skeneri jānoskenē tā svītrkods. Sistēma automātiski jūsu virtuālajā pirkumu grozā ieliek noskenēto preci. Process ir ērts un ātrs. Savukārt augļu un dārzeņu noskenēšanai izveidoti īpaši svari, kuri pēc produktu nosvēršanas izprintē svītrkodu. Pēc visu produktu noskenēšanas jādodas pie skeneru kasēm, jānoskenē “Rimi” karte un ar maksājumu karti vai jebkuru citu bezkontakta norēķinu ierīci par pirkumu jāsamaksā.

Svarīgi, ka jaunā skeneru sistēma ļauj veikalā doties ar savu iepirkumu maisu, iepirkumus uzreiz liekot savā maisiņā. Šobrīd skeneru sistēma pieejama tikai Valdemāra ielas veikalā. Nākamo pāris mēnešu laikā notiks sistēmas izmēģināšana, bet vēlāk jau varētu sagaidīt skeneru sistēmu parādīšanos citos lielākajos Rīgas un citu pilsētu “Rimi” lielveikalos.

LA.lv
LE
LETA
Ekonomika
Brīvo darbavietu skaits pieaudzis par 24%
17 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Latvijas uzņēmuma “Sonarworks” automašīnas audiosistēmas uzlabojumi kļuvuši par jaunatklājumu starptautiskā konkursā
19 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
5G bāzes stacijas būs arī Daugavpilī un Jelgavā
19 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

GS
Gundega Skagale
Dabā
Latvijā izstrādāts depozīta automāts, kas darbojas ar mākslīgā intelekta palīdzību 1
9 stundas
LE
LETA
Dabā
Izplatīts dzeltenais brīdinājums par stipru lietu
23 minūtes
LE
LETA/LA.LV
Sports
VIDEO: Latvieši iemet divus pirmos vārtus sezonā, “Dinamo” ar raksturu izrauj uzvaru
8 stundas
LE
LETA/LA.LV
Latvijā
“Process reizēm ir emocionāls.” Koalīcijas partneri sola atbalstu pašvaldību reformas turpināšanā 1
11 stundas
PL
Pēteris Leiškalns*
Ekonomika
Pēteris Leiškalns: Šādā veidā svaidīties ar naudu nedrīkst! Tas ir amorāli!
37 minūtes