×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
5. marts, 2013
Drukāt

“Rimi” veikalos sāk tirgot pirmos Latvijas gurķus

Foto - LETAFoto - LETA

Sākot ar šodienu, “Rimi” veikalos visā Latvijā būs nopērkami pirmie Latvijā audzētie gurķi, kurus piegādās kooperatīvā sabiedrība “Baltijas dārzeņi” no SIA “Mārupes siltumnīcas”, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja veikala pārstāvji.

Viens kilograms pirmo pašmāju gurķu maksās 2,89 latus, turklāt tiek solīts, ka katrai nākamajai gurķu ražai cena pakāpeniski samazināsies. Tāpat plānots, ka marta beigās “Rimi” veikalos būs iespējams iegādāties arī pirmo pašmāju īso gurķu un tomātu ražu.

“Šogad gurķu raža nogatavojusies līdzīgi kā pērn un esam gandarīti, ka pircējiem varam piedāvāt iespēju iegādāties iecienītos Mārupes gurķus. Neskatoties uz to, ka ražošanas resursu izmaksas ir palielinājušās, pirmo garo gurķu pārdošanas cena veikala plauktos paliks pagājušā gada līmenī,“ atzina “Baltijas dārzeņi” izpilddirektors Jānis Bušs.

Ja iepriekš “Mārupes siltumnīcas” valdes priekšsēdētājs Jānis Bērziņš “Nozare.lv” atzina, ka sākotnējā gurķu raža būs pārsimts kilogrami, tad pamazām palielināsies līdz četrām tonnām no hektāra. Kopumā ar garajiem gurķiem apsēti trīs hektāri siltumnīcu zemes un vēl tikpat – ar īsajiem gurķiem. Tos pircēji ir īpaši pieprasījuši, tādēļ jau pāris gadus tiek audzētas arī šīs šķirnes, sacīja Bērziņš.

Tāpat viņš norādīja, ka šogad ātrāk nekā citus gadus gaidāma tomātu raža.

“Tā kā mums ir jaunas siltumnīcas, tomātus iesējām mēnesi ātrāk nekā parasti un pirmā raža gaidāma drīz pēc Lieldienām – ap 10.aprīli. Arī tomāti stādīti trīs hektāros, un plānotā raža varētu būt 38 tonnas mēnesī,” atzina Bērziņš.

Savukārt jaunās tomātu ražas cenas siltumnīcu vadītājs atturējās prognozēt, jo tās atkarīgas no pieprasījuma, tomēr pirmajām ražām “pārāk zemas cenas nevaram atļauties, tad uzpircēji izpērk visu un tirgū pārdod par dubultu cenu”.

Kā ziņots, SIA “Mārupes siltumnīcas” līdzās SIA “Mārupes lauksaimnieks”, SIA “Mārupes serviss” un SIA “Mārupes zvērsaimniecība” ir 2008.gadā nodibinātā dārzeņkopības uzņēmuma SIA “Sabiedrība Mārupe” meitasuzņēmums.

SIA “Sabiedrība Mārupe” apgrozījums 2011.gadā bija 4,50 miljoni latu salīdzinājumā ar 4,60 miljoniem latu 2010.gadā. Uzņēmuma peļņa bija 234 466 lati salīdzinājumā ar 474 883 latu peļņu 2010.gadā.

‘Mārupes siltumnīcas” 2011.gadā strādāja ar 2,77 miljonu latu apgrozījumu un 302 288 latu zaudējumiem. Savukārt 2010.gadā uzņēmuma apgrozījums bija 3,14 miljoni latu, bet peļņa – 107 657 lati.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+