Ekonomika
Bizness

Rimšēviča vietā uz finanšu sanāksmēm Vašingtonā brauks Razmusa0


Latvijas Bankas prezidenta vietniece Zoja Razmusa.
Latvijas Bankas prezidenta vietniece Zoja Razmusa.
Foto – LETA/Ieva Leiniša

Kukuļņemšanā aizdomās turētā Latvijas Bankas (LB) prezidenta Ilmāra Rimšēviča vietā uz Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) un Pasaules Bankas (PB) pilnvarnieku pavasara sanāksmi Vašingtonā dosies Latvijas Bankas prezidenta vietniece Zoja Razmusa, liecina Finanšu ministrijas (FM) sagatavotais rīkojuma projekts, kas iesniegts atbalstīšanai Ministru kabinetā.

SVF un PB grupas pilnvarnieku pavasara sanāksme Vašingtonā šogad notiks no 20.aprīļa līdz 22.aprīlim.

FM informēja, ka tradicionāli katru gadu tiek organizēta SVF un PB ikgadējā pilnvarnieku sanāksme, kurā piedalās SVF un PB dalībvalstu amatpersonas, privātā sektora un nevalstisko organizāciju pārstāvji, žurnālisti u.c. dalībnieki. Paralēli oficiālajām SVF un PB sanāksmēm notiek arī semināri un diskusijas par svarīgiem pasaules ekonomikas jautājumiem. Tāpat sanāksmju laikā tiek izmantota iespēja organizēt nepieciešamās dalībnieku divpusējās un daudzpusējās sarunas.

Ministrija ir izstrādājusi rīkojuma projektu, lai izveidotu valdības delegāciju Latvijas pilnvērtīgas dalības nodrošināšanai un valsts interešu sekmīgai pārstāvēšanai PB un SVF pilnvarnieku pavasara sanāksmē.

Saistītie raksti

Latvijas delegācijas vadītāja būs finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS). Savukārt Rimšēviča vietā uz SVF un PB pilnvarnieku sanāksmi dosies Razmusa.

Tāpat Latvijas delegācijā ietilps Valsts kases, FM, Latvijas Bankas, Ārlietu ministrijas un Finanšu un kapitāla tirgus komisijas pārstāvji.

Latvija ir SVF un PB grupas dalībvalsts kopš 1992.gada.

LA.lv