×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
13. janvāris, 2012
Drukāt

Rimšēviča zvans pasteidzina Zakuļa ievēlēšanu

Foto - LETAFoto - LETA

Kristapa Zakuļa ievēlēšana par Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) vadītāju izraisījusi kārtējos asumus koalīcijas partneru – “Vienotības” un Zatlera Reformu partijas (ZRP) – starpā.

 

ZRP bija lūgusi jautājumu par FKTK jauno vadītāju skatīt nākamās nedēļas sēdē, jo frakcija ar kandidātu tikās tikai trešdien un deputātiem neesot bijis pietiekami daudz laika, lai pilnvērtīgi izvērtētu viņa atbilstību šim amatam. Tomēr Saeimas Budžeta un finanšu komisijas vairākums vakar agri no rīta izlēma nevilcināties un lūgt Saeimu iekļaut šo jautājumu jau ceturtdienas sēdes darba kārtībā.

Debatēs pirms balsojuma ZRP pārstāvis Vjačeslavs Dombrovskis pauda pārsteigumu par steigu. Vienlaikus gan deputāts norādīja, ka ZRP balsojumā atbalstīšot šo kandidātu.

Budžeta komisijas vadītājs Jānis Reirs savā atbildes runā ieknāba koalīcijas partneriem ZRP par to, ka tie starpsesiju atvaļinājumu periodā nav spējuši tikties ar Zakuli, toties atraduši laiku plānot ostu reformu. “ZRP pozīcija “atbalstām, bet balsosim nākamnedēļ” man šķiet pavisam neloģiska un vairāk atgādina politiskās spēlītes vai šantāžu. Cilvēki un pašvaldības, kas zaudēja naudu Krājbankā, ļoti gaida, kad FKTK, kas jau mēnesi darbojas bez vadītāja, atsāks pilnvērtīgi strādāt,” pēc Saeimas sēdes man pastāstīja J. Reirs.

 

Taču vēl otrdien Budžeta komisijas sēdē viņš pieļāva iespēju, ka jautājumu par FKTK vadītāju varētu skatīt arī nākamnedēļ, ja kādai no frakcijām būs iebildumi. Iespējams, nostāju mainīt viņam likusi telefonsaruna ar Latvijas Bankas prezidentu Ilmāru Rimšēviču. Reirs neslēpa, ka trešdienas vakarā viņam piezvanījis Rimšēvičs un uzstājis, ka jautājums par FKTK vadītāju jāpieņem jau šonedēļ.

 

Aizklātā balsojumā Zakuli atbalstīja 73 deputāti, pret bija trīs, bet 17 tautas kalpi balsojumā atturējās. Jautājuma steidzamā skatīšana, šķiet, bija pārsteigums ne vien ZRP, bet arī pašam kandidātam, kurš balsojuma brīdī nemaz neatradās Saeimas namā un pēc deputātu apsveikumiem ieradās vēlāk. Savus jaunos pienākumus viņš sāka pildīt jau vakar.

Iepriekš tiekoties ar Budžeta komisijas deputātiem, Zakulis bija nosaucis savus trīs pirmos darbus jaunajā amatā. Viņš pilnveidošot FKTK komunikāciju ar sabiedrību un izglītošot cilvēkus par finanšu nozari. “Tas veicinās uzticību un izpratni par banku darbību, lai sabiedrībā nerastos panika tikai tādēļ, ka kādā bankomātā tobrīd vairs nav naudas,” teica Zakulis. Viņš arī solīja rūpīgi izvērtēt Krājbankas gadījumu, lai nākotnē šādas banku krīzes vairs neatkārtotos.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+