×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
27. februāris, 2018
Drukāt

Rimšēvičs par to, kur bijis mājas apzagšanas laikā un kas pazudis (21)

Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča māja Langstiņos. Foto - LETALatvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča māja Langstiņos. Foto - LETA

No Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča mājas nozagts ugunsdrošs seifs ar ģimenes fotogrāfijām un video ierakstiem, otrdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “De facto” sacīja Rimšēvičs.

Viņš informēja, ka nozagtajā seifā atradās ģimenei svarīgas lietas – foto albumi, mūzikas un video ieraksti. “Es neturu miljonus seifā mājās,” teica Rimšēvičs.

Tāpat viņš pauda, ka nevēlas nevienu turēt aizdomās, taču norādīja uz to, ka māja apzagta nedēļu pēc tam, kad tajā veikta kratīšana. “Es negribu nevienu turēt aizdomās, bet vienkārši ļoti tuvu sakrīt notikumi,” sacīja Rimšēvičs, piebilstot, ka seifs atradās mājas otrajā stāvā, “nost no acīm”, kā arī to nevarēja iznest viens vai divi cilvēki, bet māja tika apzagta desmit minūšu laikā.

Pēc Rimšēvičs teiktā, laikā, kad apzagta māja, viņš bijis ceļā no kino, kur skatījies filmu “Tumšākā stunda” par Lielbritānijas premjerministru Vinstonu Čērčilu. “Mēs atgriezāmies no firmas un tajā brīdī mums brauca pretī apsargs un sacīja: “Zvaniet policijai. Jūsu māja ir apzagta”,” viņš sacīja.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka Rimšēvičs tiek turēts aizdomās kriminālprocesā pēc Krimināllikuma 320.panta ceturtās daļas par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu lielā apmērā.

Rimšēviča advokāts Saulvedis Vārpiņš aģentūrai LETA stāstīja, ka, iespējams, nozagtajā seifā atradušies materiāli, kurus aizstāvība varētu izmantot Rimšēviča attaisnošanai. Advokāts gan atturējās minēt, kas tieši šie ir par materiāliem.

Advokāts norādīja, ka zagļi acīmredzot zinājuši, kur atrodas aptuveni 200 kilogramus smagais seifs. Advokāts nekomentēja, vai policijai zādzības atklāšanai nodoti arī videonovērošanas kameru ieraksti.

Kukuļa apmērs ir vismaz 100 000 eiro. Rimšēvičam piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi – drošības nauda, noteiktas nodarbošanās aizliegums, aizliegums tuvoties noteiktām personām un aizliegums izbraukt no valsts.

Vienlaikus Rimšēvičs paziņojis, ka ir nolēmis neatkāpties no amata.

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. Tie paši vēzi tikai citā kulītē. Oficiālajā kratīšana miljoni netika atrasti vai pareizāk sakot izrādīti, atnāca tos savākt privātā kārtā, seifs ir tikai acu aizmālēšanai.

 2. “Seifā atradās foto albumi”…. Tieši tas ,par ko dažas dienas pēc kratīšanas Rimševča dzives vietā ziņoja tevīzijas raidijums “Vašingtona šeit un tagad” (tulkojum varētu būt neprecīzs, kanāls 181. plst. 20.00) ziņoja diktors. Virziens redzams. Intersanti būtu zināt cik augstas drošības amatpersonas ielausšanos sankcionēja.

 3. KNAB pieradis izlaupīt seifus. Sāk ar darba seifa izlaupīšanu, ( par ko dažus laupītājus KNAB darbiniekus ieliek cietumā) turpina izlaupīt Latvijas bankas prezidenta seifu. Loģisks secinājums – vai ne ?!

 4. ja jau Ilmāru ‘daudz cilvēku” redzēja ķinītī, tad jau kāds to arī apliecinās, ka tieši tajā vakarā bija jāiet

 5. Galvenais teikums ir “Rimšēviča advokāts Saulvedis Vārpiņš aģentūrai LETA stāstīja, ka, iespējams, nozagtajā seifā atradušies materiāli, kurus aizstāvība varētu izmantot Rimšēviča attaisnošanai.”Tagad tiesā var stāstīt visu ko grib.

 6. Notikumi atkārtojas fenomenālā līdzībā (nu gluži kā Indriķa hronikā “Bailes”) jeb kā jau Latvijai ierasts “ar ļoti tuvu notikumu saktitību”. Laikam jau kratītāji būs ko vērtīgu palaiduši garām, ka tik steidzami pēkšņi bija “jāapzog”nabaga baņķieris.

 7. ko nu dirs

 8. Nu vot tā… un kukulītis arī aizripoja uz citām mājām. Ko nu? Jācep jauns.

 9. Tas viss ir izplānots lai pataisītu Rimšēviču par “cietēju”.

 10. šis jau sāk izskatīties pēc sazvērestības…

 11. Ugunsdrošā seifā… fotogrāfijas un mūzikas diski??? Vai viņš ņirgājas pats par sevi, vai tautu?

 12. Līdzīgi kā Lembergs,,,gribu un strādāšu….

 13. Ups !!! Es te saskatu ar Lembergu ko līdzīgu- strādāšu un viss- tiesājiet, bet es strādāšu Latvijas labā ….

 14. KNAB aiztur personu, lietu izskata, ir pagaidām atstādināts no amata pienākumu pildīšanas.
  Iemaksā drošības naudu, liela summa, priekš parasta mirstīgā.
  Un re šeku reku, pats vienpersoniski nolemj turpināt darbu.
  Vai šī situācija pati par sevi neliekas dīvaina, ka cilvēks dara kā viņam tīk.
  Manam prātam tas nav aptverami.

 15. “Es neturu miljonus seifā mājās,” teica Rimšēvičs.
  Secinājums – Rimšēvičam ir miljoni. Tā kā viņš algā nesaņem miljonus, tad, iespējams, šos miljonus veido kukuļi.

 16. Parastie cilvēki ģimenes fotogrāfijas liek albūmos,mūzikas un video kasetes plauktiņos.Kāpēc?Jo viņiem nau nekā slēpjama!

Draugiem Facebook Twitter Google+