Ekonomika
Darbs

Rimšēvičs: daudzi joprojām dzīvo ar mazāku algu nekā 2008.gadā6

LETA

Daudzi cilvēki vēl joprojām dzīvo ar mazāku algu nekā saņēma 2008.gadā, atzinis Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs. Pēc viņa vārdiem, algu palielināšana ir svēta lieta, bet tā nevar notikt uz kredīta.

“Algu palielināšana ir absolūti svēta lieta, algas ir jāpalielina, daudzi cilvēki vēl joprojām dzīvo ar mazāku algu nekā 2008.gadā, par to nav jautājums. Svarīgi ir, lai būtu no kā samaksāt šo algu, lai mēs neņemtu vienkārši kredītu un kredītu neizmaksātu algā,” viņš norādīja trešdien intervijā Latvijas Televīzijas “Rīta Panorāmai”.

Runājot par 2017.gada budžeta veidošanas procesu, Rimšēvičs vērtēja, ka valdības vadītājs ir izdarījis visu, lai noturētu budžetu saprātīgā un konstruktīvā rāmī, esot atmesta virkne nepamatotu priekšlikumu. “Līdz šim ir sadalīta tā nauda, kas ir nopelnīta un ir izdevies noturēties salīdzinoši nelielā budžeta deficītā, proti, ap 1%,” viņš sacīja.

Finanšu ministre nākamā gada budžeta un pavadošo likumu projektus plāno iesniegt Saeimā 14.oktobrī, savukārt valdībā budžetu apstiprināt plānots 13.oktobrī.

Saistītie raksti
LA.lv