×
Mobilā versija
+20.3°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
14. janvāris, 2013
Drukāt

Rimšēvičs: eiro ieviešana Latvijai nozīmēs lielāku labklājību

Foto - LETAFoto - LETA

Eiro ieviešana Latvijai nozīmēs vairāk darba vietu, mazāk aizbraukušo iedzīvotāju un lielāku labklājību, pirmdien LTV raidījumam “Labrīt, Latvija!” sacīja Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

“Eiro ieviešana nozīmē vairāk darba vietu, mazāk aizbraukušo Latvijas iedzīvotāju. Tas nozīmē lielāku labklājību. Tas nozīmē vairāk naudas budžetā. Tas nozīme vairāk investīciju. Tās ir iespējas,” skaidroja Rimšēvičs.   “Tas nozīmē, ka Latvijai tiek piešķirta kvalitātes zīme. Latvija  saņem augstākus reitingus. Latvija var pārfinansēt savus lielos parādus par lētākām  procentu likmēm, Latvija var ietaupīt naudu  uz to, kā rezultātā budžetā pliek vairāk naudas, ko sadalīt pensijām.”

Viņš norādīja, ka jau šobrīd Latvija redz plānotās eiro ieviešanas ietekmi – tā var pārfinansēt parādus ar zemākiem procentiem nekā pirms trim gadiem. Rimšēvičs prognozēja, ka pēc gada procenti būs vēl zemāki.

Rimšēvičs uzsvēra, ka eiro ieviešanas ieguvumi būs daudzkārt lielāki nekā eiro ieviešanas izdevumi. “Un nekas netiek slēpts,” viņš piebilda, atzīstot, ka pēc eiro ieviešanas ir iespējams neliels patēriņa cenu pieaugums, atgādinot, ka Igaunijā, ieviešot eiro, cenas pieauga par aptuveni 0,3-0,4 procentpunktiem.

Latvija eiro plāno ieviest 2014.gadā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+