×
Mobilā versija
+10.2°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
14. marts, 2012
Drukāt

Rimšēvičs: Krīze ir pārlaista, bet piesardzību nedrīkst zaudēt

rimsevics

Lai arī krīze Latvijā ir pārlaista, piesardzību nedrīkst zaudēt, uzskata Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs. Šorīt intervijā telekompānijas LNT raidījumam “900 sekundes” centrālās bankas vadītājs atzina, ka Latvijā situācija ir salīdzinoši stabila, tautsaimniecība iegājusi stabilas attīstības fāzē un ar katru dienu samazinās iespējamība, ka būs nepieciešama šā gada budžeta atkārtota konsolidācija.

Tomēr notikumi eirozonā liek saglabāt piesardzību un Latvijas Banka iesaka valdībai sagaidīt gada vidu vai otro pusi, pirms lemt par budžetā papildus iekasētās naudas izlietošanu.

“Mūsu galvenais uzdevums šobrīd ir netērēt vēl nenopelnīto naudu,” sacīja Rimšēvičs.

Kā atzina Rimšēvičs, ja eirozonā nebūtu krīzes, Latvijas ekonomika šogad augtu straujāk par Latvijas Bankas prognozētajiem 1,3%-1,5%.

Centrālās bankas vadītājs arī norādīja, ka valdībai jāsaglabā modrība, kontrolējot inflācijas rādītājus, lai līdz gada beigām tiktu izpildīts Māstrihtas kritērijs. Ja Latvija šo kritēriju pārsniegs kaut vai par 0,1% vai pat mazāk, “mūsu sapnis būs izsapņots”, brīdināja Rimšēvičs.

Komentējot iespējamo darbaspēka nodokļu samazināšanu, Latvijas Bankas prezidents uzsvēra, ka šogad tas nav iespējams, bet nākamgad, lai īstenotu šādus pasākumus, nepieciešami rūpīgi aprēķini un pārliecība, ka tas neatstās robus budžetā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+