×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
4. septembris, 2015
Drukāt

Rimšēvičs: nākamā gada budžets nav perfekts, bet salīdzinājumā ar citiem gadiem labs

Foto - LETAFoto - LETA

Finanšu ministra budžeta portfelis.

Valdības sagatavotais 2016.gada Latvijas budžets nav perfekts, taču salīdzinājumā ar citu gadu budžetiem tas ir labs, piektdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

“Jāpaslavē Latvijas valdība par to, ka pēdējo gadu laikā šis ir bijis visātrāk, vissavlaicīgāk sagatavotais budžets. Protams, mēs vienmēr varam vēlēties labāku budžetu,” teica Rimšēvičs.

Uz jautājumu, kādu atzīmi 10 baļļu skalā dotu valdības sagatavotajam 2016.gada budžetam, Rimšēvičs norādīja, ka dotu astoņi. “Budžets nav perfekts, bet svarīgākais, ja tas tāds arī tiks apstiprināts Saeimā, ar šādu budžetu var dzīvot, neskatoties uz to, ka nākamajā gadā izaugsme varētu nedaudz bremzēties,” sacīja Latvijas Bankas prezidents, piebilstot, ka salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu budžetiem 2016.gada budžets ir labs.

Rimšēvičs pauda nožēlu, ka Latvijā līdz šim tā arī nav izdevies nemainīt nodokļus četrus gadus, kā arī nav izdevies iedibināt tā saucamo nulles budžetu un 2016.gada budžetā nav paredzēta rezerve. Vienlaikus viņš pozitīvi novērtēja to, ka valdība nav cēlusi pievienotās vērtības nodokli.

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka valsts budžeta projektu Saeimā paredzēts iesniegt 30.septembrī. Valdība lēmusi, ka nākamgad valsts budžeta deficīts nedrīkstēs pārsniegt 1% no iekšzemes kopprodukta, un par prioritātēm noteiktas aizsardzība, iekšējā drošība, veselība un izglītība.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+