Mobilā versija
Brīdinājums +4.5°C
Skaidrīte, Skaidra, Justs
Otrdiena, 28. februāris, 2017
4. septembris, 2015
Drukāt

Rimšēvičs: nākamā gada budžets nav perfekts, bet salīdzinājumā ar citiem gadiem labs

Foto - LETAFoto - LETA

Finanšu ministra budžetu portfelis.

Valdības sagatavotais 2016.gada Latvijas budžets nav perfekts, taču salīdzinājumā ar citu gadu budžetiem tas ir labs, piektdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

“Jāpaslavē Latvijas valdība par to, ka pēdējo gadu laikā šis ir bijis visātrāk, vissavlaicīgāk sagatavotais budžets. Protams, mēs vienmēr varam vēlēties labāku budžetu,” teica Rimšēvičs.

Uz jautājumu, kādu atzīmi 10 baļļu skalā dotu valdības sagatavotajam 2016.gada budžetam, Rimšēvičs norādīja, ka dotu astoņi. “Budžets nav perfekts, bet svarīgākais, ja tas tāds arī tiks apstiprināts Saeimā, ar šādu budžetu var dzīvot, neskatoties uz to, ka nākamajā gadā izaugsme varētu nedaudz bremzēties,” sacīja Latvijas Bankas prezidents, piebilstot, ka salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu budžetiem 2016.gada budžets ir labs.

Rimšēvičs pauda nožēlu, ka Latvijā līdz šim tā arī nav izdevies nemainīt nodokļus četrus gadus, kā arī nav izdevies iedibināt tā saucamo nulles budžetu un 2016.gada budžetā nav paredzēta rezerve. Vienlaikus viņš pozitīvi novērtēja to, ka valdība nav cēlusi pievienotās vērtības nodokli.

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka valsts budžeta projektu Saeimā paredzēts iesniegt 30.septembrī. Valdība lēmusi, ka nākamgad valsts budžeta deficīts nedrīkstēs pārsniegt 1% no iekšzemes kopprodukta, un par prioritātēm noteiktas aizsardzība, iekšējā drošība, veselība un izglītība.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+