×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Meldra, Meldris, Melisa
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
21. marts, 2018
Drukāt

Rimšēvičs neapturams: vērsies ES Tiesā pret Latvijas valsti (32)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Kukuļņemšanā aizdomās turētais Latvijas Bankas prezidentS IlmārS Rimšēvičs.

Kukuļņemšanā aizdomās turētā Latvijas Bankas (LB) prezidenta Ilmāra Rimšēviča advokāti vērsušies ar prasību Eiropas Savienības Tiesā par bankas prezidenta amata pilnvaru ierobežošanu.

Rimšēviča advokāts Saulvedis Vārpiņš aģentūrai LETA pavēstīja, ka uz prasības pamata pret Latvijas valsti ir ierosināta lieta.

Prasība ir pamatota ar līguma par Eiropas Savienības (ES) darbību un likuma “Par Latvijas Banku” pārkāpumiem.

Nacionālo centrālo banku vadītājiem ES un arī Latvijas tiesību līmenī ir nostiprinātas amata neatkarības garantijas. Tās izpaužas tādā veidā, ka nacionālo centrālo banku vadītājus no amata var atcelt tikai noteiktos gadījumos, piemēram, ja persona ir notiesāta ar spēkā stājušos spriedumu. ES un arī Latvijas tiesības neparedz LB vadītāja pagaidu atcelšanas no amata iespēju pirmstiesas izmeklēšanas laikā, kā arī nepieļauj citādu procesuālu iejaukšanos LB prezidenta profesionālajā darbībā.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ar saviem procesuālajiem lēmumiem ir iejaucies arī Eiropas Centrālās bankas (ECB) neatkarībā, kļūdaini norādot, ka, strādājot ECB padomē, Rimšēvičs realizējot LB prezidenta funkciju, un tāpēc KNAB ir ierobežojis arī Rimšēviča darbību šajā padomē, informēja Vārpiņš.

“Eiropas Savienības tiesību praksē jau sen ir nodibināts, ka šāds priekšstats ir aplams un nelikumīgs. Strādājot ECB, netiek realizētas kāda Latvijā pastāvoša amata pilnvaras,” norādīja advokāts.

Šiem un citiem jautājumiem Rimšēviča pārstāvji ir lūguši Eiropas Savienības Tiesai sniegt savu novērtējumu.

Tāpat Rimšēvičs neapstrīd izmeklēšanas iestāžu tiesības izmeklēt LB prezidenta darbību, turklāt Rimšēviča interesēs ir ātra lietas izmeklēšana, norādīja advokāts.

Jau vēstīts, ka Rimšēvičs tiek turēts aizdomās KNAB izmeklētā kriminālprocesā pēc Krimināllikuma 320.panta ceturtās daļas par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu lielā apmērā. Kukuļa apmērs šajā lietā ir vismaz 100 000 eiro. Par iespējamo nozieguma atbalstīšanu aizturēts un vēlāk atbrīvots uzņēmējs Māris Martinsons. Uzņēmējam piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

KNAB paziņojis, ka šī krimināllieta nav saistīta ar kredītiestādēm, kas patlaban darbojas Latvijā, nedz ar ASV Finanšu ministrijas paziņojumiem par “ABLV Bank” darbību, nedz arī ar potenciālo tiesvedību starp Latvijas valsti un “Norvik” banku. Netieši noprotams, ka lieta varētu būt saistīta ar “Trasta komercbanku”, ko gan KNAB, gan Rimšēviča puse nedz noliedz, nedz apstiprina.

LB amatpersonai ir piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi – drošības nauda, aizliegums ieņemt LB prezidenta amatu, aizliegums tuvoties noteiktām personām un aizliegums izbraukt no valsts.

Vienlaikus Rimšēvičs paziņojis, ka ir nolēmis neatkāpties no amata. Saskaņā ar likumu Saeima var atbrīvot no amata centrālās bankas prezidentu tikai pēc viņa iesnieguma vai pēc notiesājoša sprieduma.

Pievienot komentāru

Komentāri (32)

 1. Uzsedinat uz elektriskas plits.Visu izstastis.Cik nozaga,cik naudas pienema no kremla u.t.t.

 2. ir vai nav Rimševičs vainīgs tajā, par ko apsūdz, bet tas, ka viņš uzvarēs Eiropas Tiesā, būs fakts. Tas tomēr ir apbrīnojami, cik vienkārši var izrīkoties ar cilvēku bez jebkā. Kā gribam, tā darām. Ja reiz esam ES, un ECB ir savi noteikumi, tad lai nu ir tik laipni un tos ievēro, ja jau tiesas sprieduma nav. Katrā ziņā, viņš dara pareizi.

 3. Cik tad ilgi aizdomas var turet. Nav dokumentu nav kukuli bijusi.

 4. Lūk cik augstā līmeni ir korupcija.
  Cilvēkam iestājusies visatļautības un neaizskaramības sindroms.
  Es nezinu vai KNAB spēs mēroties spēkiem ar pediņu brigādi ES.
  Lai iesaista ASV. Būs jautrāk.

  • Ar tādiem durakiem kā tu KNABs tiktu galā!Izskatās,ka tagad sorosītu un fašistu vietā atsaldētie lieto “pediņi”?Uzreiz var redzēt ka grāmatas jums tāls sapnis ,kā Venēra vai Jupiters.Izlasiet kaut “Balto grāmatu”Jaunsudrabiņa!

 5. Divi čmoriki (arī advokāts). Baigie ES Centrālās bankas neatkarības aizstāvji, it sevišķi Romševics! Laikam Latvijā vairāk nav ko teikt, tāpēc skraida pa pasauli bļaudami.

 6. Korupcijas taustekļi no Eiropas centrālās bankas aizstiepjas uz ES tiesu.

 7. Pareizi dara Rimševiča kungs! Lai KNAB pierāda Rimševiča kunga vainu, pie tam nevelkot garumā, tauta novērtēs rezultātus.

 8. Pareizi dara Rimševiča kungs! Lai KNAB pierāda Rimševiča kunga vainu, pie tam nevelkot garumā, tauta novērtēs rezultātus.

 9. Lai veicas !!!
  No sirds novelu !!!
  Bez pieradijumiem…bez tiesas…Tiesām muļķi….Rimševica izglitiba un piersdze….Eiropas savienibas banka !!!
  Bet 100 āksti un KNAB sacerejās….

 10. Izsaku atbalstu!!Es arī NEATKĀPTOS kaut kādu krievu zagļu melu dēļ.Man Straume bija netīkams jau pirmajā dienā,jo uzvedās līdzīgi putinam,iedomīgi,pārāki ,neapstrīdami.Jau otrā dienā paziņoja/ neizpētot!/ ,ka “oligarhu lieta “ir pupu mizas.Viņš atgādina mazu,iedomīgu p’;ar mēru napalioniņu.NEKAS tur labs nav gaidāms.Tāpat kā Streloks ,raustāma marionete tikai ar citas krāsas aukliņām.Ar Magoni nevar tikt galā ar visu “kravu”,tagad Straume dievojas,ka ar Rimševiču pēc daudzu gadu šmuces – izdosies.Vai tu re kas par divkosīgu kadriņu!Kura tad augsta amatpersona AB.LV bižoja Straumes k-gs?Straume 100X cūcīgāk rīkojas par Strīķi,jo nakts melnumā grābj bez pierādījumiem.Maz ko blēj tādi guseļņikovi! Nebūs jēgas no Straumes!
  Turaties Rimševiča k-gs,joAstoņkājim ir svarīgi jūs “norakt”līdz vēlēšanām.SC un ZZS jau pažobelē dala amatus ne tikai RD,bet visā Latvijā,vai ne L.A.?

  • Rimsēvičš neatkāpjoties darija pareizi, vismaz pierādija ka Lembis tomēr nevar dažos augstākajos valsts amatos iebīdīt savus pakalpiņus.

 11. Vismaz tas labums būs tāds Atbildēt

  Ka visai pasaulei tiks parādīts mūsu prokuratūras un Knaba nepārptotamais godīgums.

 12. Tiešām zirgs!

 13. Tikai ES
  tiesas izdevumus nevajadzētu (jau kuro reizi!) segt uz nodokļu maksātāju rēķina!

 14. Nešaubos ka Rimševičs tiesā uzvarēs un piedzīs no valsts morālo kompensāciju, tikai maksāsim to mēs nodokļu maksātāji.

 15. Agrāk vai vēlāk, bet nāksies LATVIJAI maksāt ! Un laikam jau I.Rimševic lieta ir tas mazais cinītis kurš liks apgāzties padomju skricelmaņu sacerētam Krimināllikumam. A.Lamberga lieta ir tā produkts ,bet KNAB politiskais pasūtijumu galds. Tagad izrādas ka I.Rimševica -pratināšana ir notikusi balstoties nevis uz FAKTIEM bet kā LATVIJĀ pieņemts tante teica,aizdomas…..lūdzu pārbaudiet. KNAB cer tuvāko 3-6mēnešu laikā saņemt atbildi uz tiesiskās palīdzības lūgumu no Šveices ! Tipa nu mēs domājam, ka I,Rimševic jau ilgu gadu garumā saņēma maksājumus -100.000Eur /mēnesī ! Līdzu pārbaidiet vai tāda naudas plūsma ir ! Ož pēc -AFRIKAS.

 16. Pareizi dara.

 17. Es uzskatu ,ja Rimšēvičs ir vainīgs ,tad ir jāliek cietumā ,un nekā savādāk.-pretējā gadījumā sanāk ,ja parastais cilvēks nozog par 60 euro -viņu liek cietumā,bet korumpētie valstsvīri paliek brīvībā -tā nedrīkst būt !!!!!!

 18. Nepietiek ar to ko sazadzis,vel grib izspiest mūsu sūri grūti pelnito naudiņu(nodokļu naudu).Tādiem liellopiem vienmēr par maz.Tādas lietas kā KAUNA,vispār nav.

 19. Nu i negodis Jūs esat, Rimšēvič! Vai arvien kniest un paraugprezidentu tēlojat, lai gan visi Jūs lūdz -atstājiet šo posteni!? Taču visiem par spīti seko Jūsu zemiskā un necienīgā darbība- ‘blusošanās”, kas nekādā mērā nav savienojama ar cēlu rīcību augstai LV amatpersonai! Jūsu “miglā tītās”šeftes ar namīpašumiem (astronomiskā īres maksa!), Jūsu sliktā atmiņa (ak, cilvēkus -pēkšņi vairs nepazīstat, neesat redzējis u.t.t.). Kauns, ka tādi cilvēki pārstāv Latviju!

  • Ļoti labi, ka aizstāv sevi! Šajā politmafijas pārvaldītajā valstī ir jācīnās pret pasūtījuma apsūdzībām.

 20. jaanotiesaa nekavejoties,ja ir cilveeks pantu atradiisim!!!

 21. Nu i negodis Jūs esat, Rimšēvič! Kādās spekulācijās Jūs ar saviem namīpašumiem esat sapinies! Kādas šeptes bīdat, ko profesionāli esat apguvis! Un tagad godīgo paraugprezidentu tēlojat, lai gan visi Jūs lūdz -atstājiet šo posteni! Taču visiem par spīti seko Jūsu zemiskā un necienīgā darbība, kas nekādā mērā nav savienojama ar cēlu rīcību no augstas LV amatpersonas!

 22. no algas tik daudz iekrājis

 23. Kā tur bija? Nav dūmu, bez uguns. Vai šodien, varbūt, dūmi var būt arī bez uguns?

 24. EST nevēršas, ja nav argumentu. Acīmredzot Rimšēvičam tādi ir. Pareizi dara.
  Krievu finansista izdomājumu dēļ viss šis teātris ar aizturēšanu.
  Domāju, ka spriedums būs par labu Rimšēvičam. Žēl tikai, ka valstij būs jāmaksā.
  Interesanti, kurš būs tas EST ģenerāladvokāts, kuram būs jāsniedz secinājumi.

 25. kāpēc nav komentāra?

 26. Sanāk,ka Rimševičs ir “Dievs”Latvijā un viņu nevar ne sodīt, ne atbrīvot no amata?…

 27. izeja tikai viena – notiesāt bet vispār es brīnos par Latvijas likumu bezzobainību

 28. sausmas , meža kuili nobīdīja no siles !

 29. Kuras valsts labā tad viņš strādāja?

Draugiem Facebook Twitter Google+