×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
9. decembris, 2016
Drukāt

Rimšēvičs: nodokļu sistēma beidzot ir jāliek mierā (12)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijā nodokļu sistēma beidzot ir jāliek mierā, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

Plānotās nodokļu izmaiņas – attiekšanos no minimālajām sociālajām iemaksām, bet tā vietā palielinot mikrouzņēmumu nodokļa likmi līdz 15% – Rimšēvičs nekomentēja, taču uzsvēra, ka nodokļu politikai ir jābūt stabilai. “Beidzot nodokļu sistēmai ir jāliek miers. Tas ir pats svarīgākais, lai ir stabila nodokļu sistēma,” teica Latvijas Bankas prezidents.

Viņš atzīmēja, ka nodokļu politikai vajadzētu būt zināmai vismaz četrus gadus uz priekšu.

Rimšēvičs arī kritizēja Latvijas pasūtīto nodokļu politikas pētījumu no Pasaules Bankas, kurš izmaksās 300 tūkstošus eiro. Viņaprāt, ārvalstu ekspertu viedoklis nebūs objektīvs, šādu pētījumu vietējie eksperti varētu veikt daudz kvalitatīvāk un lētāk. “Tas ir traki, ka izmantojam dārgus ārvalstu pakalpojumus, kuru pētījumus beigās nemaz neizmantojam. To naudu varēja tērēt daudz lietderīgāk,” teica centrālās bankas vadītājs.

Kā ziņots, pašlaik koalīcijai piedāvāts attiekties no minimālajām sociālajām iemaksām, bet tā vietā palielināt mikrouzņēmumu nodokļa likmi līdz 15%. Starp valdošās koalīcijas partijām gan joprojām nav vienprātības par atbalstu šim piedāvājumam, jo “Vienotība” nobremzējusi lēmuma pieņemšanu, aizbildinoties ar nepieciešamību vispirms redzēt konkrētu ieceri un aprēķinus. Galīgo lēmumu politiķi pieņems nākamnedēļ.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. tas suvenīrkantora zic direktors atkal bezd uz nebēdu.

 2. skandals ap so nodokli ir atklajis konversu algu istos apmerus – tur tas suns apraksts

 3. ta vien skiet, ka jezga ap soci’alnodokli mazrzzotajiem ir atklajusi konversu naudas istos apmerus. nu nevar but, ka pusalgas sanemeji izztiek ar to,kaut vai divas vietas. visas kameras un citi razotaji beg no normala nodoklu maksasanas. endzins tur pirma vieta un nav ko vainot sacha lielimeistari!

 4. Turpināsim pakāpeniski samazināt IIN miljonāriem?

 5. ES paraugvalstij Latvijai-ES valstu nodokļus!

 6. Jāņonkols no laukiem. Atbildēt

  Rimšēvičs ir izdarījis Latvijai vislielāko kaitējumu. Vispirms jau naļaujot devalvēt latu, lai samazinātu importu. Uzpūstais lats bija izdevīgs lielo algu saņēmējiem, jo mainot latu pret dolāru, tos saņēma 2 reizes vairāk. Ķīna daudz iegūst ar savu mazvērtīgo juaņju, jo viegli savu produkciju eksportēt, bet imports apgrūtināts. Tagad tieši nodokļu politika ir kardināli jāmaina.

 7. Tāpat,kā citās ES valstīs,un praktiski visā pasaulē,arī Latvijā nodokļiem ir jābūt progresīviem!

 8. Te nu Rimševicam taisnība. Tā nemitīgā teļa aste dunduru laikā, nepārtrauktās nodokļu izmaiņas, izslēdz iespējas kaut ko prognozēt, un/vai sastādīt normālus, kaut cik jēdzīgus biznesa plānus. Visiem ir skaidrs, ka nevar spēlēt futbolu, ja spēles laikā nemitīgi mainās noteikumi.
  Cik gan daudz gadiem būs vēl jāpaiet, līdz Latvijas likumdevēji un valdība šo vienkāršo patiesību sapratīs.

 9. Rokas nost no Rimševiča un Vanaga algas!

 10. Tāpat ir skaidrs, ka vienotajā sistēmā netiks iekļauts Saeimas darbinieku atalgojums, jo to regulē Saeimas kārtības rullis, kā arī lielo valsts uzņēmumu vadītāju atalgojums.

 11. LB vadītājam I.Rimšēvičam kredītsaistības ir 630 000 eiro. I.Rimševiča alga mēnesī ir 10 500 latu-tie esot veci dati,kas zina jaunos?

 12. zirdzinshkuprainits Atbildēt

  feodalis-Rimšēvičs -tikumibas acuraugs -dzimtcilveku un stradajoso ubagu tautas slanim

Draugiem Facebook Twitter Google+