×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
26. novembris, 2012
Drukāt

Rimšēvičs: pēc eiro ieviešanas būs jāmeklē jauns mērķis Latvijas attīstībā

Foto - LETAFoto - LETA

Pēc eiro ieviešanas Latvijai būs jāmeklē jauns mērķis turpmākajai attīstībai, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam “Baltic Business Service” sacīja Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

“Domāju, ka brīdī, kad ieviesīsim eiro, mums būs ļoti skaidrs fons, kas ļaus saskatīt, kas ir jāizvirza par nākamo mērķi. Vai tā ir demogrāfija. Vai tā ir dzīves kvalitātes uzlabošana. Vai tā ir iedzīvotāju pārapmācība, izglītošana ne tikai tādā ikdienas rutīnā, bet ar tālejošu efektu,” paskaidroja Rimšēvičs.

Latvijas Bankas prezidents arī uzsvēra, ka viņam un Latvijas Bankas darbiniekiem pēdējos gados vienmēr ir bijuši mērķi.

“Man un maniem kolēģiem pēdējos gados vienmēr ir bijuši mērķi, un tas palīdz. Viens no tiem bija nepieļaut ekonomikas pārkarsēšanu, un mēs cerējām, ka mūsos ieklausīsies, bet diemžēl mēs nokļuvām šajā krīzē. Paldies Dievam, mēs no tās esam ārā, bet mums atkal bija mērķis pierādīt, ka Latvija var, ka Latvija lieliski apzinās savas pieļautās kļūdas un ka Latvija no šīs krīzes iznāks daudz stiprāka. Tas ikdienā dod lielu gandarījumu, ka citur Eiropā mēs redzam ļoti nelielus pieaugumus, bet Latvija tagad ir straujāk augošā Eiropas tautsaimniecība,” pastāstīja Rimšēvičss.

Viņš atzina, ka tas arī bija mērķis – iziet no krīzes, skaidri parādot, ka Latvija ir valsts, kas spēj sevi pārvaldīt un tikt galā ar savām problēmām.

“Eiro ieviešana ir nākamais mērķis. Kad tas tiks sasniegts, paliks laiks sarunām par tālāko Latvijas attīstību un to, kas mums nākotnē ir vissvarīgākais. Es domāju, ka mērķim vienmēr ir jābūt. Dzīve bez mērķa ir nepareiza,” teica Rimšēvičs.

Jau vēstīts, ka Latvija plāno ieviest eiro no 2014.gada.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+