×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
8. marts, 2018
Drukāt

Rimšēvičs vairs neapmeklēs savu darba vietu Latvijas Bankā (5)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Latvijas Bankas prezidentam Ilmāram Rimšēvičam ir liegts pildīt ar darbu Eiropas Centrālās bankas (ECB) padomē saistītās funkcijas, aģentūrai LETA pavēstīja Latvijas Bankā.

Latvijas Bankas preses sekretārs Jānis Silakalns informēja, ka Latvijas Banka ir saņēmusi no Rimšēviča advokāta informāciju, ka Rimšēvičs nevar un nedrīkst pildīt tās funkcijas, kuras saistītas ar darbu ECB padomē.

“No tā izriet, ka Rimšēvičs vairs neapmeklēs savu darba vietu Latvijas Bankā un neizsniegs pilnvaras Latvijas Bankas pārstāvim dalībai ECB padomes sēdēs,” norādīja Silakalns, piebilstot – lēmumu, ka Rimšēvičs nevarēs apmeklēt savu darba vietu Latvijas Bankā, ir pieņēmusi Latvijas Bankas padome.

Tāpat viņš atzīmēja, ka laikā, kamēr Rimšēvičs nevar pildīt Latvijas Bankas prezidenta pienākumus, viņam netiek maksāts atalgojums, nav piekļuves Latvijas Bankas informācijas sistēmām un dokumentiem un netiek nodrošināts dienesta transports.

Iepriekš Rimšēviča advokāts Saulvedis Vārpiņš pauda uzskatu, lai arī Rimšēvičam ir noteikts drošības līdzeklis aizliegums ieņemt Latvijas Bankas prezidenta amatu, viņa dalība ECB padomes sanāksmēs šo drošības līdzekli nepārkāptu.

“Ja viņš nebalso par Latvijas jautājumiem, tad viņš šādu ierobežojumu nepārkāpj. Mūsu viedoklis ir tāds, ka Rimšēvičs ECB darbojas kā augsti kvalificēta persona, nevis tikai un vienīgi kā Latvijas Bankas prezidents. Mēs uzskatām, ka Latvija nevar ierobežot ECB padomes locekļa pilnvaru izpildi,” norādīja advokāts.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka Rimšēvičs tiek turēts aizdomās Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) izmeklētā kriminālprocesā par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu lielā apmērā. Kukuļa apmērs šajā lietā ir vismaz 100 000 eiro. Par iespējamo nozieguma atbalstīšanu aizturēts un vēlāk atbrīvots uzņēmējs Māris Martinsons.

KNAB paziņojis, ka šī krimināllieta nav saistīta ar kredītiestādēm, kas patlaban darbojas Latvijā, nedz ar ASV Finanšu ministrijas paziņojumiem par “ABLV Bank” darbību, nedz arī ar potenciālo tiesvedību starp Latvijas valsti un “Norvik” banku. Netieši noprotams, ka lieta varētu būt saistīta ar “Trasta komercbanku”, ko gan KNAB, gan Rimševiča puse nedz noliedz, nedz apstiprina.

Latvijas Bankas amatpersonai ir piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi – 100 000 eiro drošības nauda, noteiktas nodarbošanās aizliegums, aizliegums tuvoties noteiktām personām un aizliegums izbraukt no valsts.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Ko jūs te . . .
  gaidīsim tiesu!
  Bet par pašu principu, tas gan šķiet pareizs,
  uz izmeklēšanas laiku, atstādina, ja pats
  nesaprot, tad piespiedu kārtā, kad viss beigsies,
  tad jau redzēs :))

 2. Ka tik Latvijas valstij, konkrēti Latvijas Bankai nav jāsamaksā dubultā Rimšēvičam – par nepadarīto darbu un par morālo kaitējumu!

 3. LB prezidentu aiztur ar baigo pompu, bet apsūdzību neuzrāda, tas ir kaut kas jauns. Par goda un cieņas aizskaršanu var nākties maksāt Rimšēviča kungam kompensāciju. Un tā droši vien arī notiks. Kādam būtu jāatbild ar visu savu mantu un ne tikai!

 4. Re, kā! Vēl pirms tiesas cilvēku pataisa par noziedznieku, bet tāds Lembergs laikam ir īpašāks- tam viss atļauts. Pat ierasties Saeimā un piedalīties nozīmīgu jautājumu lemšanā. Tiesa kā farss tiek vilcināta jau 10 gadus, bet rezultāta nav. Rimšēviča situācijā divu melīgu krieveļu liecības par it kā 5 gadu seniem notikumiem ir pietiekošas, lai cilvēku Latvijā iznīcinātu. Un tikai tāpēc, ka neļāva caur šim bankām netīru naudu pludināt? Interesanti, vai vecā bankas pensionāre Zoja būs pielaidīgāka? Paliek būtisks jautājums: KURAM viņš tik ļoti patraucējis biznesam?
  p.s. Maizīti arī laikam pārvēlēja pret solījumu atņemt Rimšēvicam pielaidi valsts noslēpumam.

  • Maizīti pārvēlēja tāpēc, ka viņam Lemberga stipendiātu burtnīciņa, kuru viņs pretēji apsolītajam publiskot, to nedarija. Iepējams – ja burtņīciņa būtu nonākusi tiesā Lembergs sen būtu notiesāts.

Draugiem Facebook Twitter Google+