Mobilā versija
Brīdinājums +3.1°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
7. jūlijs, 2015
Drukāt

Rimšēvičs: vienīgais risinājums Grieķijas parādu krīzei ir lēna eiro zonas atstāšana

Foto - LETA/EPA/AFIFoto - LETA/EPA/AFI

Vienīgais risinājums Grieķijas parādu krīzei ir lēna eiro zonas atstāšana, otrdien intervijā Latvijas Radio atzina Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

“Es domāju, ka Grieķijas tauta ir bijusi ļoti drosmīga šajā referendumā, pat sevi izbalsojusi ārā no eiro zonas,” teica Rimšēvics.

Viņaprāt, Grieķijas izstāšanās ilgtermiņā tikai stiprinās eiro zonu.

“Nekas neliecina par to, ka kāds šobrīd ir gatavs likt uz galda 30 vai 50 miljardus eiro, lai šo situāciju kaut kāda veidā mainītu. Es domāju, ka pat vislielākajiem optimistiem, kas sekoja situācijai svētdien, nebija ienācis prātā, ka viena valsts varētu domāt, ka var turpināt dzīvot pēc naudas tērēšanas principa, nedomājot kā šo naudu atdot. (..) Es neredzu citu atrisinājumu, kā lēnu eiro zonas pamešanu,” norādīja centrālas bankas vadītājs.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Grieķijā svētdien, 5.jūlijā, notikušajā referendumā lielākā daļa balsotāju ir noraidīja starptautisko aizdevēju priekšlikumus – pret nobalsoja 61%, bet par – 39% referenduma dalībnieku.

Pēc referenduma pieaug bažas, ka Grieķija, nespējot izpildīt savas finanšu saistības, būs spiesta atstāt eiro zonu.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+