×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.8°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
20. februāris, 2018
Drukāt

Rimšēvičs apgalvo, ka viņu esot draudējuši nošaut; neatkāpsies no amata (22)

Foto LETAFoto LETA

Aizdomās par kukuļa pieprasīšanu un saņemšanu turētais Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs nolēmis neatkāpties no amata. Rimšēvičs arī apgalvo, ka viņam ir izteikti nogalināšanas draudi un savu aizturēšanu saista ar “ABLV Bank” lietu.

“Es saprotu, ka situācija ir ārkārtīgi sarežģīta, iespējams, sarežģītākā manā mūžā. Es sajūtu milzīgu atbalstu no cilvēkiem, milzīgu atbalstu no cilvēkiem, kurus es nepazītu, no maniem draugiem, no manas ģimenes. Šobrīd es esmu pieņēmis lēmumu, ka es neatkāpšos, jo es neesmu vainīgs. Manu apmelotāju un nomelnotāju mērķis ir, lai es atkāptos, lai es nevarētu sevi aizstāvēt,” otrdien preses konferencē teica Rimšēvičs.


Kratīšanu saista ar “ABLV Bank” lietu

Rimšēvičs šodien žurnālistiem pastāstīja, ka pagājušā piektdienā “ABLV Bank” vērsās Latvijas Bankā pēc palīdzības, lai saņemtu likviditātes atbalstu. Latvijas Bankai tika pieprasīts izsniegt vienu miljardu eiro, ko Latvijas Banka nevarot izsniegt. Pēcpusdienā jeb pēc trijām stundām, kad šī ziņa par aizdevuma nesniegšanu sasniegusi “ABLV Bank”, Latvijas Bankā tika sākta kratīšana. “Pēc tam, kad mēs pieņēmām lēmumu par aizdevuma nepiešķiršanu, sākās kratīšana,” sacīja Rimšēvičs.

“Skaidrs, ka esmu Latvijā pamazām daudziem kļuvis neērts. Man ir skaidri izteikti nogalināšanas, precīzāk, nošaušanas draudi, par kuriem esmu informējis drošības institūcijas,” uzsvēra Rimšēvičs.

Atbildot uz žurnālistu jautājumiem, Latvijas Bankas prezidents atklāja, ka janvāra beigās viņam uz mobilo tālruni atnākusi īsziņa “no konkrēta cilvēka”. Kas ir šis cilvēks, Rimšēvičs neatklāja, taču uzsvēra, ka par to informējis drošības iestādes.


Banka fantāzijas nekomentēs

“”ABLV Bank” šobrīd nevēlas komentēt smagos kriminālnoziegumos apsūdzētas personas fantāzijas, kurām nav nekāda sakara ar realitāti. Šobrīd strādājam, lai stabilizētu bankas darbību, fokusēsimies uz šo darbu,” aģentūrai LETA sacīja “ABLV Bank” grupas komunikācijas vadītājs Artūrs Eglītis.

Jau ziņots, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nedēļas nogalē aizturēja un pret 100 000 eiro drošības naudu atbrīvoja Rimšēviču. Rimšēvičs tiek turēts aizdomās KNAB izmeklētā kriminālprocesā pēc Krimināllikuma 320.panta 4.daļas par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu lielā apmērā. Kukuļa apmērs šajā lietā ir vismaz 100 000 eiro. Par iespējamo nozieguma atbalstīšanu aizturēts un vēlāk atbrīvots uzņēmējs Māris Martinsons. Uzņēmējam piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

KNAB paziņojis, ka šī krimināllieta nav saistīta ar kredītiestādēm, kas patlaban darbojas Latvijā, nedz ar ASV Finanšu ministrijas paziņojumiem par “ABLV Bank” darbību, nedz arī ar potenciālo tiesvedību starp Latvijas valsti un “Norvik” banku.

Pievienot komentāru

Komentāri (22)

 1. “mani gribēja nošaut” ir naiva bērna šļupsti cilvēku iežēlināšanai. Bet ja tā tomēr ir bijis,tad jautājums – vai tāda ranga ļaudis nezina kā rīkoties un ko darīt šādu draudu gadījumos…? Ja jau šādi Rimšēviča apgalvojumi ir jāņem vērā,tad jau arī visi citi apgalvojumi pret viņu pašu ir jāņem vērā tik pat nopietni.

 2. Protams, ka pareizi dara, ka neatkāpjas. To tik izdarīt un visi skaļi ries – redz, atkāpās, tātad kaut ko tik tiešām ir sastrādājis.

 3. Un pareizi – kas vinjsh – par visiem jokainaaks – neviens taadaas situacijaas neatkaapjas, un veel varkas kaadas uztaisa … – un veel ar zvezdu ordenjiem …

 4. Vai Juus pirktu lietotu auto no Guselnikova? Es nee. Absoluuti nedriikst atkaapties. Tas tikai iedroshinaas guseljnjikveidiigos.

 5. neviens nav neatvietojams Atbildēt

  Ja neatkāpsies — tad valdībai viņš jāizmet !

 6. Rimšēvičs pareizi dara, ka neatkāpjas! Lai pierāda ar faktiem, ka viņš ir vainīgs, bet tādu joprojām nav.
  Ir šī Guseļņikova safabricēta provokācija, kam visi tic, bet Rimševiča stāstam par banku darbībām, nezin kāpēc netic neviens. Ar vēl viena krievu miljonāra palīdzību tika nogremdēta Krājbanka un tad arī visi valdībā noticēja, ka vainīgi ir latvieši. Aizdomās turamā statuss nozīmē, ka šo faktu nav, citādi ģenerālprokurors būtu pirmais, kurš reaģētu, bet viņš laikam palīdis zem galda un klusē. Straume stājoties amatā KNAB solīja, ka viņš jau nu gan strādāšot bez liela trokšņa, bet liekas, ka būs sataisījis troksni pa visu pasauli.

 7. Protams, krievu ielikteņiem jātic vairāk. Kad šī guberņa Latvijā beigsies? Kad???

 8. jā viņš labi saprot ja atkāpsies šis nebūs tādā aizsardzībā kā baņkieris būdams un krievu ”biznesmeņiem ” būs vieglāk viņu novākt .

 9. Es, ļoti tālu no elites stāvošs “parastais cilvēks”, protams, nevaru objektīvi to visu novērtēt, taču pēc Lato Lapsas Pietiek com. raksta izlasīšanas man radās stipras šaubas. Šis žurnālists dažārt, izsakoties par Latvijas amatpersonām, ir,..teiksim tā – mazliet emocionāli sakāpināts, taču “pa tukšo” viņš muldēt nemēdz! Pie tam Rimšēvics nav viņa favorītu sarakstā, viņš to dēvē par valstisko parazītu. Taču apgalvo, ka tas, ko viņš zinot par Rimševiču, galīgi neiet kopā ar viņam izvirzīto apsūdzību. Lapsa uzskata, ka šī varētu būt Krievijas hibrīdkara operācija. Ja tā padomā, tad tiešām nav vairs 90 – tie gadi, kad tik augsta amatpersona, kā Valsts bankas prezidents, personīgi apmeklētu komercbankas vadību un tik atklāti un “nagli” pieprasītu kukuļus. Kaut kā neticas! Man ne vienmēr patīk Lapsas sakāpinātais stils, taču visbiežāk esmu konstatējis, ka galu galā viņam ir taisnība. Varbūt arī šoreiz?

 10. ppppppppppppppppppppppppppppppppp

 11. Normālā valstī amatpersonas atkāpjas pat uz mazāko aizdomu pamata.Uz latvānijas kampējiem tas
  protams neattiecas

  • Te ir Latvija, te tādas lietas nenotiek. Sliktāka gadījumā tādus ieceļ citā-siltākā- amatā.

  • Un kā ir ar SVF izpilddirektori Lagardu (Viņai jāatbild par prāvu valsts maksājumu franču magnātam Bernāram Tapī laikā, kad Lagarda bija finanšu ministre. Lagarda ir jau trešā Starptautiskā Valūtas fonda vadītāja, kas nonākusi tiesas priekšā. Viņa apsūdzība noliedz, un arī Valūtas fonds pagaidām nav lūdzis Lagardu atkāpties no amata). Viņa jau gadiem ir apsūdzēta un arī pratināta par dažādiem nodarījumiem, bet arvien vēl ir Starptautiskā valūtas fonda izpilddirektore. Un Francija ir normāla valsts. Uz vienas denunciācijas pamata nedrīkst apsūdzēt nevienu. Ir jāpierāda un ja pierādījumi ir, tad tie nav jāslēpj, vai kā tas notiek, jāslepeno. Un izteikums – smagos “noziegumos apsūdzētais” pirms tas nav pierādīts jāaizliedz kā tāds.

 12. Taa vareetu buut

 13. Un nav jātkāpjas! Tas nedrīkst notikt tik vienkārši = Guseļņikovs pateica un mēs ticam. Neticam!

 14. Pirms nesaprotam, kas zem visa tā slēpjas, ir tikai aizdomas, ka tas viss ir speciāli noorganizēts, lai pazemotu Latviju. Esmu pārsteigta par to, ka tajā piedalās pat Prezidents. Kur tad paliek nevainības prezumpcija? Vai tā attiecas tikai uz izredzētiem biedriem?
  Ja jau tik kaismīgi par atkāpšanos runā finanšu ministre, tad tas būtu jādara vispirms viņai.
  Guseļņikovs pateica tā un mēs uz vārda ticam? Mēs jau vēl tā, bet vai tiešām tic arī tie, kuriem ir vajadzīgi pierādījumi? To taču nav!!!!

  • Pirms nesaprotam, kas zem visa tā slēpjas, ir tikai aizdomas, ka tas viss ir speciāli noorganizēts, lai pazemotu Latviju.
   ———————————————————————————————————————–
   Kurš gan vairāk pazemo mūsu valsti un tās iedzīvotājus, kā pašu bāleliņu ievēlēta valdība sākot jau no Baltijas bankas laikiem, tad Parex, tad OIK utt. Tā ka nav – dūmu, bez uguns. Valdībai ir jāstrādā valsts interesēs, tad arī nebūs jāmeklē vainīgie citās valstīs. Bet, danai labāk būtu audzināt bērnus un dzemdēt vēl, tā ir viņas misija, nevis nemākulīga ministrēšana.

 15. Lej, lej, brālīti lej! Nesalej tikai par daudz! Tā jau smird pa visām šuvēm!

  • Galvenais, nesmirdi tikai pats! Pēc tava blējiena izklausās, ka žīda guseļņikova vārdiem tu vari ticēt, bet Rimšēvičam nē?

Draugiem Facebook Twitter Google+