×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
13. septembris, 2016
Drukāt

Jaunā Latvijas Bankas monēta jau izpārdota (2)

Latvijas BankaLatvijas Banka

Mainīts virsraksts un papildināta ar 4.rindkopu.

Iedzīvotājiem ir ļoti liela interese par jauno kolekcijas monētu “Nacionālais uzņēmējs”, aģentūrai LETA sacīja Latvijas Bankas preses sekretārs Jānis Silakalns.

“Interese par monētas “Nacionālais uzņēmējs” iegādi ir būtiska, un pirmie interesenti mūsu kasēs tika ielaisti jau plkst.6. Monētu tirdzniecība tika sākta plkst.8.30, bet cilvēku interese ir bijusi tik liela, ka jauni rindas numuriņi vairs netiek izsniegti un sagaidāms, ka tuvāko stundu laikā tās monētas, kas bija pieejamas Latvijas Bankas kasēs, būs izpārdotas,” teica Silakalns.

Vienlaikus viņš arī minēja, ka šis ir ļoti īpašs gadījums – monēta “Nacionālais uzņēmējs” ir tapusi kopīgā projektā ar uzņēmējiem, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru (LTRK) un no tā izriet vairākas lietas, tostarp monētas tirāža, kas ir 3000 eksemplāru un no kuras puse būs uzņēmēju – LTRK – rīcībā, bet Latvijas Banka izplata otru tirāžas pusi. Ņemot vērā nelielo tirāžu, nolemts tirdzniecību organizēt tieši Latvijas Bankas kasēs, ar limitu viena monēta vienam pircējam.

Jaunākā informācija liecina, ka monēta izpārdota dažu stundu laikā.

Latvijas Banka šodien apgrozībā laidusi nacionālo uzņēmēju nopelniem veltītu piecu eiro sudraba kolekcijas monētu “Nacionālais uzņēmējs”. Monēta ir desmitstūra formā. Tās priekšpuses (aversa) augšdaļā ir QR kods ar vēstījumu uzņēmēju nākamajai paaudzei, bet monētas aizmugurē (reversā) ir 25 reljefi izstrādātas skaldnes, kas simbolizē uzņēmējdarbībai veltītos gadus.

Monētas svars ir 30,3 grami, bet desmitstūra malas garums ir 12 milimetri.
Monētas cena Latvijas Bankas kasēs ir 67 eiro.

Eiro kolekcijas monētas ir maksāšanas līdzeklis tikai emisijas valstī. Kolekcijas monētas pēc formas ir nauda, bet pēc būtības – mākslas darbs. Tās izgatavo no zelta, sudraba vai citiem dārgmetāliem īpaši augstā kaluma kvalitātē. Atšķirībā no apgrozības naudas kolekcijas monētas parasti nav domātas lietošanai maksājumos, bet dāvināšanai, piemiņai un kolekcijām. Šo iemeslu dēļ monētu cena arī būtiski pārsniedz nominālvērtību. Kolekcijas monētu nominālvērtība ir atšķirīga no apgrozības monētu nominālvērtības.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. krāpnieku bizness

 2. Ir liela interese par monētu. It īpaši pārpircējiem, kuri rindā iemanījās stāvēt vairākas reizes, jo agrajā rītā bija alīdzinoši maz cilvēku, nek ā to varēja būt uz kasu atvēršanas brīdi 8.30. Tā ka banka ar agro numuriņu daļišanu palīdzēja pārpircējiem, kuri tur bija kādi 95%.
  Diemžēl apsargi visus nevar ievērot un izkontrolēt >:(
  Pārpircēju izveicības bija arī monētas iegādājoties. Kāds vīrs visu laiku staipījās ar mazu bērnu, bet kad pienāca kārta mātei, tā ņēma b;ernu līdzī pie kase. Nu loģiski, vienreiz ar bērnu, otrreiz bez, tie taču 2 dažādi cilvēki. Gan ja kātādu pašu triku piekopa arī tēvs, jo pēc monētu iegūšanas nekur nestaidzās prom.
  Daži izmatoja pārģērbšanās trikus: novekam jaku, uzvelkam jaku: divi dažādi cilvēki.
  Tāpt kāda ģimenīte no vecvecākiem līdz mazbērniem piekopa savu taktiku kā iegūt vairāk numuriņus un pēc tam monētas. Jau atstrādāta sistēma. Reizēm apsargs tomēr atpazina un numuriņu neiedeva, bet varēja manīt, ka guvums ir labu labais.
  Protams, katrs var pirkt un pārdot, bet skumji, ka lelāko lauvas tiesu no necilā daudzuma ieguva pārpircēji, nevis kolekcionāri, kuriem tagad par 3-kāršu cenu būs jāpērk, ja vien to vairs vēlēsies.

Draugiem Facebook Twitter Google+