Rindā pēc dzirdes aparāta 0

Kāda “Latvijas Avīzes” lasītāja, ielikuma “Ģimene. Veselība” lappusēs izlasījusi publikāciju par dzirdes aparātiem, vaicāja, vai tie nav tehniskie palīglīdzekļi, kurus apmaksā valsts.

Reklāma
Reklāma

 

RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Lasīt citas ziņas

Atbild Latvijas Nedzirdīgo savienības prezidents Arnolds Pavlins: “Valsts apmaksā dzirdes aparātus cilvēkiem, sākot ar trešo vājdzirdības pakāpi, kad ierobežota saziņa ar apkārtējiem un notiekošā uztvere. Visiem tiek piešķirti kvalitatīvi digitālie pasaulē vadošo ražotāju “Siemens” un “Oticon” dzirdes aparāti. Analogās ierīces, kaut arī joprojām tiek izmantotas, jau daļēji iegājušas vēsturē.

Lai saņemtu valsts apmaksātu dzirdes aparātu, nepieciešami audiogrammas dati un ģimenes ārsta vai ausu, kakla un deguna ārsta atzinums par tā nepieciešamību, ar ko jāvēršas Latvijas Nedzirdīgo savienības Surdotehniskās palīdzības centrā. Tā pārstāvniecības atrodas ne tikai Rīgā, bet arī Ventspilī, Liepājā, Daugavpilī un Rēzeknē.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tā kā sabiedrība noveco, pēc dzirdes aparātiem ir arvien lielāks pieprasījums. Pašlaik rindā gaida trīs tūkstoši vājdzirdīgo, kas nozīmē, ka pēdējiem kārta pienāks pēc vairāk nekā gada. Vienīgi bērniem tehnisko palīglīdzekli izsniedz steidzamības kārtā – jau nākamajā mēnesī pēc pieteikuma saņemšanas.

Dzirdes aparātu piešķir uz pieciem gadiem. Pēc garantijas termiņa beigām ierīci bez maksas remontē tikai maznodrošinātām un trūcīgām personām.

Pēc noteiktā laika vājdzirdīgajam ir tiesības atkal pieteikties rindā pēc valsts apmaksāta dzirdes aparāta, kas nozīmē, ka ilgāku laiku jāiztiek ar līdzekli, kas vairs nenodrošina dzīves kvalitāti.

Daži, kas nevēlas ilgstoši ciest diskomfortu un atļauj finansiālais stāvoklis, to nopērk paši. Neiesaku iegādāties par 150 latiem lētāku ierīci, jo citādi var apstiprināties senais teiciens “skopais maksā divreiz”.

Reizi piecos vai trijos gados valsts kompensē arī laikrādi ar vibrozvanu, savienotājvienības radio un televīzijas uztvērējiem, lai skaņu nevajadzētu uzgriezt maksimālajā režīmā, signalizatorus, kas pārvērš skaņu vibrācijā, un vēl dažus palīglīdzekļus.”

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.