×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
5. aprīlis, 2013
Drukāt

Rindā uz neauglības ārstēšanu jau 1060 cilvēku

Foto - Stock.xchngFoto - Stock.xchng

Rinda uz valsts apmaksāto neauglības ārstēšanu turpina augt, un patlaban rindā četrās klīnikās jau iestājušies 1060 cilvēku, tomēr šogad papildu nauda programmai nav plānota, aģentūra BNS noskaidroja Veselības ministrijā (VM).

Pērn no septembra līdz decembrim tika veiktas 55 medicīniskas apaugļošanas un 16 gadījumos iestājās grūtniecība.

Nacionālā veselības dienesta (NVD) pārstāve Laura Lapiņa aģentūrai BNS norādīja, ka šogad par valsts naudu tiks veiktas 275 medicīniskās apaugļošanas, savukārt nākamgad – 660, kā to paredz Mātes un bērna veselības uzlabošanas plāns.

Dienests atzina, ka rindā gaidošo skaits nav unikālie pacienti, jo pacienti var iestāties arī visās četrās rindās četrās klīnikās vienlaicīgi.

Veselības ministre Ingrīda Circene (“Vienotība”) aģentūrai BNS pastāstīja, ka pagaidām klīnikas nav vērsušās ministrijā ar lūgumu pēc papildu finansējuma. Pēc ministres vārdiem, tiks vērtēts kāds laika periods, analizēta pakalpojuma vajadzība, un atbilstoši tad var domāt par papildu līdzekļu meklēšanu.

“Kad būs pagājis gads, varēsim redzēt precīzāk rindu garumu, jo pašlaik cilvēki iestājas uz pakalpojumu vienlaicīgi vairākās klīnikās, reālais skaits, kam pakalpojums ir nepieciešams, varētu būt mazāks nekā pašlaik, saskaitot visus rindā gaidošos,” aģentūrai BNS sacīja VM sabiedrisko attiecību pārstāvis Oskars Šneiders.

Pēdējo divu mēnešu laikā rindas uz mākslīgo apaugļošanu ir palielinājušās, jo janvāra beigās rindā bija 978 cilvēki, bet marta beigās – 1060, liecina NVD dati.

Kopš pērnā gada rudens valsts apmaksā izmeklējumus neauglības diagnosticēšanai, medicīniskās apaugļošanas procedūras, kā arī nepieciešamo medikamentu kursu. Pacientiem ir jāmaksā pacienta iemaksas.

Vecāku forumā internetā “calis.lv” lasāms, ka garās rindas pacientos rada stresu.

Jau ziņots, ka no valsts budžeta līdzekļiem tiek apmaksāta medicīniskās apaugļošanas procedūras veikšana sievietēm līdz 37 gadu vecumam ieskaitot, līdz ar to sievietes baidās nokavēt, gaidot garās rindās. Neauglības ārstēšana par savu naudu ir dārgs pakalpojums, kas izmaksā aptuveni 1000 līdz 1500 latu.

Iespēja veikt valsts apmaksātas medicīniskās apaugļošanas procedūras, kā arī saņemt pirms procedūras konsultāciju, tiek nodrošināta klīnikā VASU, reproduktīvās medicīnas centrā “Embrions”, “AVA-CLINIC” un klīnikā EGV. Patlaban garākās rindas ir klīnikās EGV un “Embrions”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+