×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
30. septembris, 2016
Drukāt

No pamestas mājas grib izdabūt 1,5 miljonu kompensāciju (10)

Foto - Artis DrēziņšFoto - Artis Drēziņš

Stādoties priekšā kā Valērijs Geidāns, vīrietis uz redakciju zvanīja vairākkārt, uztraucies sūdzoties, ka Kandavas novada Vānes pagastā ar buldozeru no­stumta viņa māja “Jaukumi”, kura pirms tam apzagta un mantas atrodoties pie vietējā policista.

Diemžēl Geidāna kungs sīkākus paskaidrojumus sniegt nevēlējās un vienmēr ātri beidza sarunu. Un pēc tam divu nedēļu laikā nebija sazvanāms: telefona numurs bija slēgts. Arī otrs telefona numurs, ko ieguvu vēlāk, bija slēgts. Nācās vien braukt uz Vāni. Tur lieta sarežģījās vēl vairāk. Pagastā “Jaukumu” sakarā atcerējās tikai 1966. gadā dzimušo Genādiju Geidānu, bet man telefoniski bija sūdzējies Valērijs Geidāns, kurš dzimis 1952. gadā. Uz vietas te sastopams nebija ne viens, ne otrs. Turklāt Genādiju nesatiku arī viņa deklarētajā dzīvesvietā – kādā dzīvoklī Jūrmalā, kuru vairākkārt apmeklēju, durvis vienmēr bija ciet un logi tumši, kaut gan kaimiņi viņu zināja. Visbeidzot arī māja Vānē nebija ar buldozeru nostumta, tikai apstumta ar akmeņiem un krūmiem. Tomēr kriminālprocess par zādzību policijā patiešām ierosināts un izmeklēšana notiek.

Pašvaldībā neinteresējas

Vānes pagasta pārvaldes vadītāja kopš 2009. gada ir Daina Priede, kura apgalvo, ka par “Jaukumu” mājām neviens no Geidāniem neesot interesējies. Viņa nevienu neesot arī redzējusi. Genādiju atceroties tikai no kolhoza laikiem. No citu vānenieku atmiņām secināms, ka Genādijs strādājis lauku brigādē, bieži braukājis apkārt ar velosipēdu un brezenta somu mugurā, vācis dažādas mantas. D. Priede rāda, ka nekustamo īpašumu reģistrā “Jaukumi” ir: seši hektāri zemes pieder Kandavas pašvaldībai un šobrīd tiek iznomāti zemniekam Markusam Šultem-Hoetem, bet “Jaukumu” mājai, kūtij un noliktavai pāri sarkans krusts, kas nozīmē, ka par tiem netiek maksāti nodokļi.

Kandavas novada domes nekustamo īpašumu nodaļas vadītāja Sandra Bērziņa paskaidroja, ka sarkanie krustiņi nozīmē, ka tas ir bezsaimnieka īpašums. Kopš 2009. gadā notikušās pašvaldību reformas, kad Vānes pagastu pievienoja Kandavas novadam, par “Jaukumiem” arī novada centrā neviens neesot interesējies. Par laiku līdz tam S. Bērziņa droši apgalvot to nevarot, tomēr nav neviena dokumenta, kas apliecinātu interesi.

“Pēc likuma bezsaimnieka ēkas pieder valstij, bet tā nav ieinteresēta ņemties ar ēkām, par kurām nav cilvēku interese. Pašvaldībai tās tikai traucē. Savukārt bezsaimnieka zeme ir piekrītoša pašvaldībai, bet tā var zemi tikai iznomāt. Ja nebūtu ēkas, tad varētu zemi pārdot. Uz ēkām jo­projām var pieteikties īpašnieks, bet uz zemi vairs ne. Ja cilvēks dabūs ēkas, pašvaldībai ir tiesības lemt, cik zemes piešķirt,” skaidro S. Bērziņa un piebilst, ka jo­projām ir cilvēki, pat turīgi, kas 20 gadus dzīvojot mājās, kuras skaitās bezsaimnieku ar nenokārtotām īpašuma tiesībām. Gan maksājot, gan nemaksājot nodokļus. Izlikt no šādām mājām varot tikai ar tiesas lēmumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Drēzinam varbūt nav gadījies,atbildot uz nezinamiem numuriem, iekulties problēmās. Varēja aizsùtīt īsziņu kurš grib sazināties,nevis klaudzināties pie aizvērtām dur īm – neviens nevar sēdēt bez darba mājā.

 2. vai nav aizdomīgi, Atbildēt

  ka pēkšņi tik daudzi sākuši “rūpēties” par mājām ?
  Gan jau viens vai divi pagasta klerki zem dažādiem nikiem te spamo…
  Ārzemju cūku fermu īpašnieki jau tie dievi!

 3. Kamèr darbu meklèjot esi prom no savas mājas, tikmēr korumpētie klerki
  uztaisa māju par bezsaimnieka un izandelē dāņu hoētēm.
  Ja iejaukti ārzemju “zemnieki”, tad neticu nevienam “pašvaldības” vārdam!!!

 4. NIN nemaksā ne viens, ne otrs….

 5. Tā arī nesapratu. Sapratu vienu – valstij ar vienkārša likuma spēku ir jāizbeidz šie ”pusīpašnieku” triki. Lai vai nu raksta zemesgrāmatā un vai atsakās to darīt. Ja nav kustības dokumentu lietā – atsavināt par labu valstij, pašvaldībai. Gads pietiekoši liels laiks lai izlemtu, ko darīt…

  • Ja galva nav paredzēta saprašanai, tad arī nesapratīsi un nav ko spamot savus “ieteikumus” !

   • Jā, patiesi nesaprotu, kā valsts vara nevar sakārtot savu likumdošanu attiecībā uz īpašniekiem un viņu zemesgrāmatām – pamatā cik ilgā laikā tas ir jānokārto. Un kas notiek, ja nekārto…

  • Ja galva nav spējīga domāt, tad nav ko spamot ar saviem “ieteikumiem” !

  • Jā nu kaut kas neskaidrs tai lietā ir. Māja it kā pieder Genādijam Geidānam, kas arī it kā tur mēdz uzturēties, bet policijā sūdzas Valērijs, kas ir sazin, kas.

Draugiem Facebook Twitter Google+