×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
8. aprīlis, 2015
Drukāt

Rinkēviča Lieldienu izvirdumi (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Kamēr vairākums Latvijas iedzīvotāju aizvakar ģimenes lokā mierīgi baudīja Otrās Lieldienas, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (“Vienotība”) izplatīja skandalozus paziņojumus interneta sociālajos tīklos. Tagad viņam nāksies skaidroties koalīcijā.

“Mani neizbrīna SC & NA kopošanās par tikumību, jo viņu mērķis nav brīva LV, bet totalitāra valsts, kuru pēc tam var nodot Kremlim,” sociālajā tīklā rakstīja Rinkēvičs. Vēlāk intervijā LNT ministrs skaidroja, ka viņu esot pārsteidzis NA deputātu atbalsts saskaņietes Jūlijas Stepaņenko idejai Izglītības likumā iekļaut aizliegumu skolās izmantot materiālus, kas varētu negatīvi ietekmēt izglītojamā tikumisko attīstību. Vakar Rinkēviča izteikumi tika pārrunāti arī valdību veidojošo partiju koalīcijas padomes sēdē, uz kuru gan ārlietu ministrs nebija ieradies.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma esot izlasījusi Rinkēviča izteikumus un tiem nepiekrītot. “Nevaru iedomāties, ka mūsu koalīcijas partneri iet totalitārās valsts virzienā,” norādīja valdības vadītāja. Viņa arī sacīja, ka augsta līmeņa politiķiem arī savos personīgajos interneta kontos nevajadzētu rakstīt visu, kas ienāk prātā, ignorējot savu vārdu ietekmi uz valsts tēlu vai paužot necieņu pret koalīcijas partneriem. Tādēļ uz nākamo koalīcijas sēdi, kas plānota pirmdien, tiks uzaicināts Rinkēvičs, lai sniegtu skaidrojumu koalīcijas partneriem. Pirms tam valdības vadītāja plāno šo jautājumu pārrunāt ar ārlietu ministru klātienē. Tāpat par to varētu diskutēt arī partija “Vienotība”.

Pēc neoficiālas informācijas, paskaidrojumus no ārlietu ministra koalīcijā visaktīvāk pieprasījusi nevis NA, bet gan Zaļo un zemnieku savienība (ZZS). Savienības līderis Uldis Augulis skaidrojis, ka Rinkēviča paustais ir “pietiekami smagi paziņojumi”. Turklāt šī neesot pirmā reize, kad ārlietu ministrs uzbrūk koalīcijas partneriem. Nav gan izslēgts, ka zaļie zemnieki vienkārši izmanto iespēju atriebties “Vienotībai”, kas savulaik līdzīgā ceļā pieprasīja paskaidrojumus no ZZS par Aivara Lemberga izteikumiem pret NATO.

NA pārstāvji nekādas pretenzijas pret “Vienotību” kā partiju neizvirza. “Mēs saprotam, ka tā nav problēma starp koalīcijas partijām, bet gan konkrētā ministra nepatika pret mums,” teica NA valdes loceklis Jānis Iesalnieks. Tādēļ partija aicinās Rinkēviču uz frakcijas sēdi sniegt paskaidrojumus un sagaida, ka ārlietu ministrs publiski atvainosies par šādiem apvainojumiem.

Tomēr interesanti, ka diskusija par “tikumības grozījumiem” aizsākusies jau 25. martā, bet ministra sašutuma izvirdums notiek tikai tagad. Turklāt vienlaikus ar “uzbraucienu” koalīcijas partneriem viņš izteicies arī par Krieviju, ierakstot, ka lielā kaimiņvalsts sabruks tāpat kā vācu reihi pēc pasaules kariem. Tādēļ aizkulisēs izskan dažādas versijas par Rinkēviča rīcības motīviem. Kāds koalīcijai tuvu stāvošs avots, kurš vēlējās palikt anonīms, apgalvoja, ka “Vienotība” politiskajās vētrās ir gana rūdīta un tādas vaļības kā spontāni emocionāli izteikumi tur netiekot pieļautas: “Partijā precīzi ir sadalītas lomas, kurš būs provokators, kurš labais policists un kurš – sliktais. Galvenais – iegrūst publiskajā telpā kādu provokatīvu tēmu, kas novērš uzmanību no pārējā. Runāt par “kopošanos” vai “ģeopolitiskiem draudiem” viņiem vieglāk nekā skaidrot “Citadeles” pārdošanu.”

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. rinka vairs neatbild par savu rīcibu Atbildēt

    viņa sarunātais/sarakstitais liecina ka viš vairs neapinās ne kas viš ir ne ko kā ministrs drīkst, un nupat jau ar kā politiķis par daudz atļāvās pret saviem cīņu biedriem.

  2. La.lv raksti ar prokrievisku noskanju?

    • Šādu rakstiņu parādīšanās it kā “latviskā” avīze liecina, ka ministrs saka patiesību,kas ļoti satrauc pseidopatriotus.

Draugiem Facebook Twitter Google+