×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
21. novembris, 2013
Drukāt

Rinkēvičam Maskavā jāskaidro Uzvaras pieminekļa demontāžas iniciatīva (10)

uzvaras_piemineklis2

Ārlietu ministram Edgaram Rinkēvičam vizītes laikā Maskavā nākas skaidrot iniciatīvu par Uzvaras pieminekļa demontāžu, telefonintervijā Latvijas Radio ceturtdien atzina ministrs.

“Šeit Krievijā medijiem tas ir jautājums numur viens. Man ir jāskaidro, ka, pirmkārt, pieminekli neviens negrasās nojaukt, jo tas ir pretrunā gan Krievijas – Latvijas attiecīgajam līgumam, gan arī patiešām radītu ļoti nežēlīgu spriedzi sabiedrībā, un tas vienkārši nav pareizi,” uzsvēra Rinkēvičs.

Raksturojot sarunu gaitu ar amatpersonām Krievijā, viņš sacīja, ka no Latvijas viedokļa raugoties, pozitīvi ir tas, ka “mēs tomēr cenšamies uzturēt regulāru dialogu, viedokļi atšķiras, bet vismaz ir arī kaut kādi jautājumi, kas risinās”.

Jau ziņots, ka iniciatīvu “Rīgas īstā Uzvaras  laukuma atjaunošana” parakstījuši desmit tūksoši pilsoņu, tomēr tā Saeimā vēl nav iesniegta. Tā izraisīju pretrunīgu vērtējumu arī sabiedrībā Latvijā.

Iniciatīva ietver prasību veikt atbilstošas darbības Uzvaras  laukuma patiesās būtības un vēsturiskā taisnīguma atjaunošanai, kā arī savākt sabiedrības ziedojumus vai saņemt valsts dotāciju, vai Krievijas kompensāciju PSRS armijas memoriāla demontāžai un Uzvaras  laukuma infrastruktūras izmainīšanai, vadoties pēc sākotnējā projekta –  iekārtot vietu par godu Latvijas armijas nozīmīgajai uzvarai pār Bermonta karaspēku.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Kam Latvijai tāds ministrs? Varbūt Latvijas PSR? Bet ja atceras ZOOprezidenta nostāju – tikai ar SC tad tas tiek pildīts! Koalīcija gan cita, bet solījums paliek…

 2. Kamēr nevar demontēt, aicinu 1941 nomainīt ar 1939 – lai Sarkanās armijas kritušo pieminētāji var atcerēties arī Ziemas karā kritušos vairāk kā 100.000… atbrīvotāju.

 3. Прибалтика – земля славян!

  Славяне, в том числе русские, живут в бассейне Даугавы и в Прибалтике не менее 2000 лет и жили здесь, когда ни немцев, ни латышей здесь не было (см. римские источники , данные археологии и ДНК-генеалогии).
  Каждый квадратный метр латвийской земли оплачен кровью славянских народов,в том числе кровью русских, а также оплачен живыми деньгами и золотом. Так какие здесь русские иностранцы? Русский здесь местный уже больше 1000-ти лет…

  Так что стройте латыши себе latvisku Latviju, где -нибудь в другом месте, ну например, на грядках в Ирландии, а славянские земли не трогайте. Славяне первые эту землю вспахали и посадили хлеб, а вам бы только воровать, да в сейм воров выбирать, потому что более лучших людей у вас нет.
  Рига была и будет русским городом! Петр 1 заплатил за Ригу большие деньги шведам. И ключ от Риги находится в Москве, а латыши ключ подделали и рады глупые. Настоящий ключ от Риги находится в Москве, в оружейной палате, его передали шведы России при покупке Риги Петром 1.Рига куплена на деньги русских и передана в наследство русским, а не латышам.Шведы латышей вообще в Ригу не пускали. На воротах города висела табличка “Собак и латышей в Ригу не пускать!” . И только русские сняли эту табличку, после чего латыши могли свободно по Риге перемещаться. А вы еще русским хамите неблагодарные.

  • Nu bet lūdzu, Tacits Ģermānijā apraksta aistus, kas še dzīvo un pazīst dzintaru. Nekādu slāvu te nav bijis. Ja ir tad lūdzu parādi, kur Latvijā viņu apmetnes, apbedījumi utt. Tādu nav. Latvijas teritorija starp citu apdzīvota krietni senāk kā 1000 gadu pmē. Latvijas Senākā Vēsturē(2001.g Rīga) melns uz balta atrodams, ka pirmā apdzīvotība parādās uzskatāmi jau paleolīta beigās. 2 tūkstoši gadu atpakaļ šeit jau ir izplatījušies auklas keramikas kultūrai piederīgie cilvēki, Lubāna ezera ieplakā šīs kultūras veidošanās notiek ap 2400-2300 pmē. Un tu mēģini pa vidu kaut kādus slāvus un krievus(!) te pa vidu iemaisīt. Laipni lūgts Eiropā, LATVIJĀ, LATVIEŠIEM UN PĀRĒJAI CIVILIZĒTAI PASAULEI šāda FALSIFIKĀCIJA UN ATKLĀTA MELOŠANA NAV PIEŅEMAMA!, pat ja kādā atpalikušā Austrumeiropas valstī tas ir normāli. Cik zemiskam un pagrimušam cilvēkam jābūt, lai izmantotu tādas metodes.

   • Īsa piebilde : nevajag cūkām pērles kaisīt . Manā jaunībā studenti dziedāja dziesmu , kuras viens pantiņš skanēja : Tur , kur tagad Amerika , Paliks tikai vieta plika . Sieri bariem turpu trauks Un par roģinu to sauks .

  • Latvieši izmanto komentāra autora padomu izvākties no Latvijas uz Īriju ,Angliju un citām zemēm,Šī izvākšanās notiek nepārtraukti un to veicina latvieša pragmatisms,gļēvulība,bailīgums ,skaudība,alkatība un solidaritātes trūkums.

 4. Apkaunoja sevi un Latvijas valsti piedevām.

 5. Ārlietu ministrs brauc uz Maskavu. Varēja iedomāties, ka saruna varētu būt arī par uzvaras piemineki. Ministrs aizbrauc uz Maskavu un tur, kur noslēgts līgums par kapsētu un memoriālu saglabāšanu, sāk klāstīt, ka šis piemineklis ietverts nolīgumā. Maskava tak nesekmīgi centās pārbūvēt to par memoriālu, lai saistītu mums rokas, neizdevās, jo toreiz ārlietu ministrs nebija ar ēzeļa ausīm. Šis – vajag vilks kleitu un skries praidā, vajag ļaus sevi izmočīt Maskavas sortīrā.

 6. Gribu dzirdet Latvijas nostaju shajaa jautajumaa…

Draugiem Facebook Twitter Google+