×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
6. maijs, 2014
Drukāt

Rinkēvičs aicina Franciju atbalstīt lielāku NATO klātbūtni Baltijā (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) ministru padomes sanāksmes ietvaros Parīzē 5. maijā tikās ar Francijas ārlietu un starptautiskās attīstības ministru Lorānu Fabiusu. Ņemot vērā notikumus Ukrainā, ministri uzsvēra NATO klātbūtnes nepieciešamību reģionā, aizvien lielāku uzmanību pievēršot kolektīvajai aizsardzībai un regulārām militārajām mācībām, portālu “LA” informēja Ārlietu ministrijā.

Ministri bija vienisprātis, ka Latvijas un Francijas divpusējās attiecības ir ļoti veiksmīgas, uzsverot nepieciešamību tās padziļināt arī nākotnē. Tam kā labs piemērs kalpos maijā gaidāmais Latvijas un Francijas biznesa forums, kas radīs iespēju paplašināt ekonomisko dialogu un izveidot jaunus abu valstu biznesa kontaktus. Sarunas laikā Rinkēvičs uzaicināja savu Francijas kolēģi ierasties vizītē Latvijā.

Pārrunājot aktuālo situāciju Ukrainā, Rinkēvičs uzsvēra, ka ES darbība ir bijusi atbilstoša, ņemot vērā visu ES dalībvalstu intereses. Ministrs norādīja, ka būtiski arī turpmāk saglabāt vienotu ES pozīciju visu dalībvalstu starpā. Šobrīd svarīgi nodrošināt brīvas un demokrātiskas prezidenta vēlēšanas Ukrainā ar plašu starptautisko novērotāju klātbūtni. Rinkēvičs uzsvēra, ka gadījumā, ja Krievija turpinās destabilizēt situāciju, jābūt gataviem pastiprināt sankcijas. Pārrunājot 3. sankciju fāzes iespējamo ieviešanu, ministri bija vienisprātis, ka sankcijām pret Krieviju būtu jābūt efektīvām un sabalansētām, izvērtējot sankciju iespējamo ietekmi uz ES dalībvalstu ekonomiku. Šajā kontekstā ministri pārrunāja arī jūtīgo enerģētikas jautājumu.

Ņemot vērā notikumus Ukrainā, ministri uzsvēra NATO klātbūtnes nepieciešamību reģionā, aizvien lielāku uzmanību pievēršot kolektīvajai aizsardzībai un regulārām militārajām mācībām. Rinkēvičs pateicās savam Francijas kolēģim par tās lēmumu stiprināt NATO gaisa patrulēšanu Baltijas valstīs, novirzot papildus iznīcinātājus NATO gaisa patrulēšanas operācijai. Rinkēvičs aicināja Franciju arī turpmāk stiprināt NATO klātbūtni Baltijas valstīs.

Ministri pārrunāja arī gaidāmo Latvijas prezidentūru ES Padomē un Latvijas prioritātes tās ietvaros. Rinkēvičs pateicās par Francijas pieņemto lēmumu sūtīt Francijas ekspertu Āfrikas jautājumos uz Latviju prezidentūras laikā. Rinkēvičs norādīja, ka viena no galvenajām Latvijas prioritātēm prezidentūras laikā būs Austrumu partnerības jautājumi, tomēr būtiski saglabāt līdzsvaru, pievēršot uzmanību arī ES Dienvidu kaimiņiem. Šī jautājuma nozīmi apliecina Latvijas lēmums nosūtīt tās karavīrus ES militārajā operācijā Centrālāfrikas Republikā, kā arī paplašinātā dalība ES apmācību misijā Mali. Francijas ārlietu ministrs atzinīgi novērtēja Latvijas lēmumu šajā jomā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Pareizi musu Vermandarza varoni Atbildēt

    Vairak zenus uz Latviju !

Draugiem Facebook Twitter Google+