×
Mobilā versija
+5.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
5. oktobris, 2012
Drukāt

Rinkēvičs aicina uz ES neskatīties kā uz slaucamu govi

Foto - LETAFoto - LETA

Ārlietu ministrs aicina politiķus un ekspertus diskusijās par Eiropas Savienības (ES) daudzgadu budžetu neskatīties uz ES kā uz slaucamu govi. Konferencē “Eiropas Savienības daudzgadu budžets 2014.-2020.gadam Latvijas izaugsmei” ministrs uzsvēra, ka bieži vien diskusija par ES daudzgadu budžetu un dalībvalstīm pieejamo finansējumu bieži vien tiek padarīta pārāk emocionāla, nevis racionāla.

“Neaizmirsīsim, ka Eiropas Savienība nav tikai par finanšu un ekonomiskiem jautājumiem, ES ir par plašāku vērtību sistēmu,” uzrunā konferences dalībniekiem sacīja ārlietu ministrs.

Viņš aicināja ikvienu, tostarp arī politiķus, neskatīties uz ES tikai kā uz slaucamu govi, bet gan kā uz savienību, kur ir plašas iespējas ne tikai saņemt finansējumu, bet kur ir iespējas piedalīties politiskās dienaskārtības veidošanā.

Runājot par ES fondu finansējuma saņemšanu, Rinkēvičs aicināja vairāk diskutēt, cik efektīvi Latvijā tiek izmantoti tie ES līdzekļi, kas jau ir piešķirti. Viņš gan uzsvēra, ka arī paraugvalstīs kohēzijas finansējums un citas programmas ne vienmēr tiek izmantotas lietderīgi.

“Latvija nav sliktās pozīcijās, bet mums vienmēr ir iespēja darīt vairāk, lai uzlabotu šo ES līdzekļu apguvi. Mēs neesam pirmajā vietā, mēs neesam pirmajā pieciniekā, bet es gribētu cerēt, ka varam darīt daudz vairāk,” teica ministrs, mudinot uzlabot ES finansējuma kvantitatīvo un kvalitatīvo apgūšanu.

Viņš norādīja, ka Latvijai priekšā vēl ir ļoti liels darbs, lai ES budžets nākamajam periodam Latvijai būt maksimāli izdevīgs. Tajā pašā laikā daudz kas ir atkarīgs no pašas Latvijas – tai ir jāparāda, kur nauda tiks izlietota. “Mums ir veiksmes stāsti un ir stāsti, par kuriem negribētu plaši runāt,” noteica politiķis.

Konferencē “Eiropas Savienības daudzgadu budžets 2014.-2020.gadam Latvijas izaugsmei” uzmanība ir veltīta diskusijām par Latvijas prioritātēm un interesēm Eiropas Savienības budžeta 2014.-2020.gadam kontekstā, tajā skaitā par Kopējo lauksaimniecības politiku un Kohēzijas politiku.

Sarunas par Eiropas Savienības daudzgadu budžetu 2014.-2020.gadam ir viena no Latvijas valdības prioritātēm, un to rezultāti būs svarīgi visiem Latvijas iedzīvotājiem. Latvija ir izvirzījusi divus galvenos uzdevumus sarunās par Eiropas Savienības daudzgadu budžetu – Kohēzijas politikas finansējuma saglabāšana vismaz esošā perioda līmenī un godīgu tiešmaksājumu noteikšana Kopējās lauksaimniecības politikas ietvaros.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+