×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
2. maijs, 2014
Drukāt

Rinkēvičs aicina valsts un pašvaldības amatpersonas Uzvaras dienas svinības neapmeklēt (15)

Foto - LETAFoto - LETA

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs aicina valsts un pašvaldību amatpersonas Uzvaras dienas svinības, kas katru gadu notiek pie Uzvaras pieminekļa, neapmeklēt.

Ministrs sacīja, ka, ņemot vērā notikumus Ukrainā, atbildīgajām institūcijām, pasākuma rīkotājiem sevišķi jārūpējas par to, lai pasākuma laikā nenotiktu provokācijas, piemēram, netiktu pausts atbalsts Krimas aneksijai un idejai par PSRS atjaunošanu.

“9.maija, līdzīgi kā 16.marta pasākumus, valsts amatpersonām nevajadzētu apmeklēt, lai godinātu un pieminētu nacisma sagrāves un Otrā pasaules kara upurus, aicinu to darīt, 8.maijā, kā citviet Eiropā,” teica Rinkēvičs un pauda cerību, ka cilvēkiem arvien vairāk 9.maijs asociēsies ar Eiropas dienu.

Vienlaikus ministrs sacīja, ka Uzvaras dienas svinības un 16.marta pasākumus nevajadzētu aizliegt, jo katrā demokrātiskā valstī iedzīvotājiem ir tiesības uz pulcēšanās brīvību. Viņaprāt, citas Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis Uzvaras dienas svinības Latvijā uztver neitrāli. “Katrā valstī notiek dažāda veida pasākumi,” viņš norāda.

Daļā sabiedrības Uzvaras piemineklis un 9.maija svinības raisa dalītas jūtas. Rīgā līdz šim pieteikti divi 9.maija pasākumi, lai atzīmētu Otrā pasaules kara beigas. Vērienīgāko – “Fašisma sagrāves svinēšanas pasākumu” – organizē biedrība ” 9.maijs.lv” un tas notiks Uzvaras parkā. Paredzēts, ka pasākums sāksies jau 8.maijā un turpināsies 9.maijā. Abas dienas tas ilgs no plkst.9 līdz 23. Organizatori norādījuši, ka pasākumā piedalīsies ap 10 000 cilvēku.

Latvijā oficiāli Otrā pasaules kara upuru un nacisma sagrāves dienu atzīmē 8.maijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Spilkts piemers valstiskajam vertibam Latvijas Republika, Edgarin !!! Atbildēt

  Ja, Latvijas Arlietu ministrs saka un rikojas – tatad Latvijas valsts pozicija !!!!!! Uzvaras dienu 9 maija kur tiek godinati pret nacistisko agresiju kritusie tatad apmeklet nav ieteicams, bet Vermandarza seksualo izvirtulu praidu kurs kroplo musu bernus, un kura jus Rinkevica kungs aktivi piedalijaties, ludzu var piedalities jebkurs Latvijas vastsvirs un nekada vaina. Jus Rinkevica kungs Vermandarza ar tiem tur no mozaikas :):):) loti spilkti nodemonstrejat pasaulei, kadas tadas vertibas neatkarigai Latvijas valstij ir top prioritate. Janvara dienu Barikazu dalibniekiem noreikti asaras birst skatoties uz jums LR arlietu ministr!!

 2. Šodien – starptautiski pierādīta nozieguma apstākļos, kad tā juridisko pamatojumu ir papildinājuši arī Molotova – Ribentropa protokoli un Krievijas uzvedība Ukrainā, – ir vēl uzskatāmāk aktualizējusies nepieciešamība likvidēt Krievijas apdraudējumu arī citās kaiņiņvalstīs; un tas nozīmē – okupācijas palieku skaita samazināšanu visās to koncentrācijas vietās – atbilstoši aizkavētas de-okupācijas (tagad jau de-kolonizācijas) nosacījumiem

 3. Iedzīvotāju tiesības uz pulcēšanās brīvību jāatstāj, bet piekto okupantu kolonu jālikvidē.

 4. Putinam ir jaiet Atbildēt

  Eiropai ir “japarnem” Krieviju, krieviem ir janozelo savu grecigo mantojumu, gluzi ka vaciesiem un tikai tad, tikai tad mes visi varesim but pasargati no meglomaniskiem “uzvaretajiem” un svetuligiem “atbrivotajiem”

 5. Būtu jauki, ja kāds prātvēders pastāstītu, kā šādu krievu repatriāciju varētu noorganizēt?
  Man ar vēlmju čalošanu vien nepārliecinās.

  • tās lietas ir kārtojamas ANO un ST, un tas darāms pamatoti un likumīgi; vajadzīga ir tikai valdība, kas to vēlētos, bet tādas nav…Ir tikai tāda valdība, kas viņu revanšu vēl sekmē un mūsu Valsti tiem iztirgo arī par naudu.

 6. neviens vairs nešaubās, ka starptautiskā likumība ir jāatjauno un PSRS okupācijas sekas ir jālikvidē reāli; mūsu padomju pēcnācēju praktizētā „integrācijas” politika tāda nav un tā ir jāmaina pret objektīvu, starptautiski akceptētu okupācijas seku likvidācijas politiku … No okupētās teritorijas ir jāizved ne vien kara tehnika, bet arī okupantu “dzīvais spēks” – pārģērbtie militāristi, viņu ģimenes locekļi, radi un draugi, jo pretējā gadījumā okupācijas palieku ekspansija un to „glābšanas” apdraudējums turpināsies un var beigties ar … “atbrīvošanu”.

 7. no vadošiem darbiņiem ārā, precedents jau ir

 8. Kārtējo reizi atgādināsim mūsu neprincipiālajiem valdniekiem un viņu protežētajām okupantu paliekām, ka:
  Molotova – Ribentropa pakta realizācijas procesā, sadarbojoties Krievijas /PSRS/ un Vācijas bruņotajiem spēkiem, tika vardarbīgi likvidēta Polijas un Baltijas valstu neatkarība, pārvēršot tās par okupētām un anektētām teritorijām.
  Vienlaicīgi – okupācijas periodā tika izvērstas masveida represijas un slepkavības, kuras Latvijā ir procentuāli pielīdzināmas ebreju holokaustam un uzskatāmas par tās pilsoņu /galvenokārt – latviešu/ genocīdu, kas sodāms kā noziegums pret cilvēci.

  Un šo noziegumu noliegšana un aizvietošana ar atbrīvošanas jēdzienu, ir zemiska obstrukcija un apzināti meli, kas nedod okupantiem un viņu pēcnācējiem tiesības Polijā un Baltijā svinēt staļiniskās Krievijas (PSRS) uzvaru pār (savu neveiksmīgi izvēlēto sabiedroto kara
  sākumā, bet kļuvušu par ienaidnieku kara beigās) hitlerisko Vāciju.
  Nepieciešama ir valdības rīcība – oficiāls šī politiskā absurda aizliegums!

 9. Ņemot vērā pašreizējo Atbildēt

  situāciju Ukrainā, varētu būt liela daļa KRIEVU, kas dzīvojot Latvijā sākuši saprast, KO šīs kara beigas atnesa mums kā tautai un kā valstij! Tā bija KATASTROFA! Ja šeit dzīvot gribošie krievi TO nesaprot, tad turpinās ar savām lentītēm un citiem atribūtiem demonstrēt to, ka te vajag Krimas scenāriju? Vai tiešām būtu TIK stulbi un aprobežoti? Izskatās, ka brīvība, iespēja ceļot pa visu pasauli patīk IKVIENAM! Ne par velti te gāžas aizvien lielākas masas uz dzīvi…Ne jau tāpēc, ka Krievijā būtu labi! Tāpēc, ka neviens negrib sēdēt cietumos par savu domu izteikšanu…Par citu nerunājot!

 10. Redz ko nozimē, ka skolās nemāca Latvijas vēsturi. Skaidroju – Latvija jau 1940. gadā jau tika okupēta un atbrīvojusies no okupācijas tikai 1991. gadā. Tā kā II pasaules karā, kā valsts nepiedalījās un viss. Te nav ko svinēt vai atzīmēt.

 11. Sarkano fashistu uzvaras diena!

 12. Vai ‘uzvaras diena’ šajā nozīmē nav jāliek pēdiņās?

 13. Par piedalīšanos 9.maija svinībās,atņemt amatus…Tāpat kā darījāt 16.martā ar vides ministru.Visiem viens likums………..

Draugiem Facebook Twitter Google+