×
Mobilā versija
+10°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
8. februāris, 2013
Drukāt

Rinkēvičs aicinājis Šveici atbalstīt Latvijas iestāšanos OECD

Foto - LETAFoto - LETA

Tiekoties ar Šveices vēstnieku Latvijā Valteru Hafneru, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (RP) aicinājis Šveici atbalstīt Latvijas kandidatūru iestājai Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā (OECD), aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijas Preses centrā.

Tikšanās laikā amatpersonas pārrunājušas abu valstu līdzšinējo sadarbību, īpaši uzsverot, ka starp Latviju un Šveici ir izveidojies veiksmīgs politiskais dialogs.

Savukārt Rinkēvičs paudis cerību, ka Šveices valdība nepagarinās ierobežojošās kvotas uzturēšanās atļaujām astoņu Eiropas Savienības dalībvalstu, tostarp Latvijas, valstspiederīgajiem.

Hafners pie Rinkēviča bija ieradies atvadu vizītē. Viņš ir Šveices vēstnieks Latvijā kopš 2012.gada 10.jūlija.

Kā ziņots, Latvija vēlas pievienoties OECD jau tās nākamajā paplašināšanās vilnī, kas varētu būt gaidāms šā gada maijā.

Teorētiski, lai iestātos OECD, valstij jāatbilst četriem kritērijiem – jābūt līdzīgi domājošai valstij, nozīmīgam spēlētājam, savstarpējai ieinteresētībai un globāliem apsvērumiem. Vienlaikus valstu atbilstība šiem kritērijiem nenodrošina automātisku uzņemšanu organizācijā, jo iestāšanās notiek pēc OECD valstu uzaicinājuma, tām pieņemot vienprātīgu lēmumu.

Atbalstu Latvijas dalībai OECD paudušas vairākas valstis. Šāds atbalsts izskanējis no vairāku valstu pārstāvjiem, tostarp no Dānijas ārlietu ministra Villi Sevndāla, Vācijas ārlietu ministra Gvido Vestervelles un Somijas prezidenta Saules Nīnisto.

Ārlietu ministrs Rinkēvičs iesniedza Latvijas dalības OECD pieteikumu ASV valsts sekretārei Hilarijai Klintonei, kad viņa jūnija nogalē bija ieradusies vizītē Latvijā. Tolaik preses konferencē ASV valsts sekretāre nedeva tiešus solījumus atbalstīt Latvijas dalību OECD. “Mēs noteikti esam ļoti ieinteresēti veicināt Latvijas centienus, lai tā integrētos virknē starptautisko organizāciju,” sacīja Klintone, atgādinot, ka dalība OECD ir balstīta uz konsensu un nav iespējams paredzēt, kas notiks attiecībā uz katru no kandidātvalstīm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+