Latvijā
Politika

Rinkēvičs: ASV ir iebildes pret Eiropas tēriņiem aizsardzībai 16


Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs
Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs
Foto – LETA

ASV brīžiem ir iebildes pret Eiropas nepietiekamajiem tēriņiem aizsardzībai, taču tas nenozīmē, ka ASV grasītos stāties ārā no NATO, šādi ASV prezidenta vēlēšanu uzvarētāja Donalda Trampa izteikumus par NATO LTV “Rīta panorāmā” komentēja Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V).

Komentējot vēlēšanu iznākumu, ministrs izteicās, ka nesteigtos ar skaļiem paziņojumiem, ka “viss būs slikti”. Pēc viņa vārdiem, tagad visiem esot “jāatdziest” no visa sarakstītā un sarunātā, lai konstruktīvi ķertos pie Eiropas Savienības (ES) un ASV svarīgo jautājumu risināšanas.

Rinkēvičs norādīja, – lai kas būtu pie varas Baltajā namā vai Kongresā, NATO paliek ASV būtiskākā alianse.

Ministrs uzsvēra, ka Latvijai ar ASV attiecības nebūs jābūvē no jauna, jo kopš neatkarības atgūšanas esam strādājuši ar abām ASV vadošajām partijām. Konkrētu skandalozākus paziņojumus izteikušu Trampa sabiedroto iespējamo nonākšanu amatos ASV Rinkēvičs negribēja vērtēt, jo vēl neesot skaidrs, kas tiešām šie cilvēki amatos tiks apstiprināti.

Saistītie raksti

Lūgts vērtēt, kā veidosies Krievijas un ASV attiecības, politiķis atzīmēja, ka katra jauna ASV prezidenta administrācija ir centusies atrast kopsaucējus ar Krieviju, to darīja gan Džordžs Bušs, gan Baraks Obama pirmajos prezidentūras gados. Šādi kontakti būšot arī tagad, bet neesot pamata pārspīlēt to nozīmi Baltijas reģiona kontekstā.

Rinkēvičs domā, ka drīzāk jaunais ASV prezidents ar Krievijas vadību runās par Sīriju, tomēr esot ļoti liels jautājums, vai kontakti beigsies ar kādu rezultātu. Ministrs uzsvēra, ka Sīrijas jautājums ir ļoti svarīgs, turklāt viņš bažījas, ka cīņa ar radikālo islāmu būs aktuāla vēl ilgu laiku, jo, pat iznīcinot “Daesh”, ļoti reāla šķiet šo cilvēku transformēšanās citus grupējumos.

Pats Rinkēvičs varētu doties uz ASV kādus divus trīs mēnešus pēc ASV prezidenta stāšanās amatā, kas notiks janvārī.

LA.lv