Latvijā
Politika

Rinkēvičs: Baltijas valstis var būt ļoti apmierinātas ar Leienas piedāvāto EK sastāvu0


Edgars Rinkēvičs.
Edgars Rinkēvičs.
Foto: LETA/Evija Trifanova

Baltijas valstis var būt ļoti apmierinātas ar nākamās Eiropas Komisijas (EK) prezidentes Urzulas fon der Leienas piedāvāto komisijas sastāvu, šādu viedokli aģentūrai LETA pauda ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Pēc viņa paustā, piedāvātais EK sastāvs un portfeļu sadalījums ir “izsvērts, pārdomāts un tiešām labs”. Arī izvēlētie komisāra amata kandidāti, Rinkēviča ieskatā, ir spēcīgi un adekvāti. Vairākus no kandidātiem ministrs pazīstot personīgi, piemēram, Beļģijas ārlietu ministru Didjē Reindersu, Spānijas ārlietu ministru Žozepu Borrelju, kā arī bijušo Itālijas premjeru un ārlietu ministru Paolo Džentiloni.

Ministrs novērtējot, ka jaunajā EK sastāvā ņemts vērā dzimumu un reģionālais līdzsvars, turklāt, viņaprāt, Baltijas valstis var būt īpaši apmierinātas, ņemot vērā, ka visi pārstāvji saņēmuši ļoti svarīgus portfeļus. Latvija varētu būt atbildīga par finanšu pakalpojumiem, Lietuva – vidi, bet Igaunija – enerģētiku.

Rinkēvičs atgādināja par sarežģīto procesu jūnija beigās Eiropadomē, kad tika lemts par nākamo EK prezidenta amata kandidātu, augsto pārstāvi ārlietās un citu nozīmīgu amatu kandidātiem. Ministrs norādīja, ka toreiz bijusi sajūta, ka panākts milzīgs kompromiss, bet valstis, kuras iestājās Eiropas Savienībā (ES) pēc 2004.gada neieguva redzamus posteņus. Vienlaikus patlaban piedāvātais EK sastāvs parāda, ka ietekmīgie ikdienas darbu nosakošie portfeļi ir reģionāli sadalīti, piebilda ministrs.

Rinkēvičs uzskata, ka jaunajā EK sastāva piedāvājumā izdarīts maksimāli labākais, salāgojot politiskās, ģeogrāfiskās un ekonomiskās intereses.

Vienlaikus ministrs norādīja, ka turpmākais būs atkarīgs no EK apstiprināšanas procesa Eiropas Parlamentā (EP), kur deputāti iztaujās kandidātus, kā rezultātā, iespējams, kāds no viņiem arī neizturēs balsojumu. Tā bijis arī iepriekš, atzina Rinkēvičs, kurš gan uzskata, ka Baltijas valstu kandidāti un atslēgas cilvēki uzticības balsojumu izturēs.

Saistītie raksti

Rinkēvičs ir gandarīts arī par savas partijas biedra, līdzšinējā EK viceprezidenta Valda Dombrovska (JV) izvirzīšanu izpildviceprezidenta finanšu pakalpojumu un ekonomikas jomā amatā. Rinkēvičs uzskata, ka šis amats ietekmē visu ES ekonomikas un finanšu politiku.”Tas, manuprāt, ir labs panākums Latvijai un Baltijai,” piebilda ministrs.

Kā ziņots, Leiena otrdien iepazīstinājusi ar jaunās komisijas sastāvu.

Leiena ir pirmā sieviete, kas ieņems EK prezidenta amatu, kurā viņa 1.novembrī nomainīs Junkeru no Luksemburgas. Viņa solījusi tiekties pie dzimumu vienlīdzības jaunajā EK sastāvā, ko veidos 27 komisāri – pa vienam pārstāvim no katras ES dalībvalsts, izņemot Lielbritāniju. Jaunajā EK būs 13 sievietes, ieskaitot Leienu, un 14 vīrieši.

Jaunais EK sastāvs būs jāapstiprina EP, kas var kandidātus var arī noraidīt.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Atcelts lēmums par kriminālprocesa izbeigšanu pret Herbertu Cukuru
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Vairākas reizes izraisa ugungrēku kāpņu telpā
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Pavļuts kritizē LPS pieprasījumu panākt Pūces demisiju
1 stunda

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Pūce apņēmības pilns turpināt iesākto pašvaldību reformu
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Ekskursijas laikā Kaļiņingradā gājis bojā tūrists no Latvijas
2 stundas
LE
LETA
Dabā
Otrdien Latviju sasniegs ciklons, atnesot stipru lietu un krusu
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Atcelts lēmums par kriminālprocesa izbeigšanu pret Herbertu Cukuru
1 stunda
LE
LETA
Sports
Znarokam veselības likstas, “Spartak” dažas turpmākās spēles vadīs Vītoliņš
4 stundas