×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
7. novembris, 2013
Drukāt

Rinkēvičs: Čakstes pieminekļa apgānīšana – barbariska un aizskaroša rīcība (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Meža kapos, aizvadītajā naktī apgānīts pirmā Valsts prezidenta Jāņa Čakstes memoriāls, kur piemineklim otrā pusē ar melnu krāsu uzzīmēti divi kāškrusti un uzraksts "M.Ruks".

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (RP) paudis sašutumu un nosodījumu par barbarisko aktu pret pirmā Latvijas valsts prezidenta Jāņa Čakstes pieminekli, portālu “LA.lv” informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).

Latvijas ārlietu ministrs uzskata, ka vandalisma akts pret vienu no Latvijas simboliski nozīmīgākajiem memoriāliem, kāds ir Jāņa Čakstes piemineklis Rīgā, Meža kapos, ir absolūti nepieņemama.

“Tā ir provokatīvi barbariska un Latvijas valsti aizskaroša apzināta rīcība, Latvijas valsts svētku priekšvakarā,” paziņojumā norāda ārlietu ministrs.

Vienlaikus viņš izsaka cerību, ka šī lieta tiks rūpīgi izmeklēta un vainīgie tiks saukti pie atbildības.

Jau vēstīts, ka Rīgā, Meža kapos, aizvadītajā naktī apgānīts pirmā Valsts prezidenta Čakstes memoriāls. Piemineklim otrā pusē ar melnu krāsu uzzīmēti divi kāškrusti un uzraksts “M.Ruks”. Kāškrusti ir uzzīmēti katrs savā pusē uzrakstam. Noziegums noticis laikā no plkst.1 līdz 8. Policijā par notikušo sākts kriminālprocess.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (RP) paudis sašutumu un nosodījumu par barbarisko aktu pret pirmā Latvijas valsts prezidenta Jāņa Čakstes pieminekli, portālu “LA.lv” informēja Ārlietu ministrijā”
    —————————
    Es gribu atgādināt visiem politiķiem, un visiem citiem, kas grib briesmīgi gudri izteikties TV objektīvu priekšā, tai skaitā arī ministram, ka pieminēt tikai pieminekli un to nesaistot ar kapa vietu, arī nav cienīgi no ministra puses. Vispirms, un pamatā tika apgānīta apbēdījuma vieta, kaps, kur atbusas bijušā Latvijas valsts prezidenta mirstīgās atliekas, un tikai tālak var runāt par pieminekli.

  2. Nezinātajam droši vien liksies ,ka apgānitais J.Čakstes piemineklis atrodas kautkur ārzemēs ,ja jau Latvijas ārlietu ministrs paudis savu sašutumu par notikušo vandālisma aktu. Ak,jā ! Bet kur tad kavējas valsts prezidents Bērziņa kungs un citas prominentas mūsu valsts amatpersonas ar savu attieksmi pret notikušo ? Par to ,VAI un KAD šis noziegums tiks atklāts varu noslēgt derības ,ka 99,9 % nekas netiks atklāts un neviens netiks sodīts.

  3. Kam gan vajadzīgi tie nelieši. Nepatikšanas vien sanāks. Labāk pievērt acis un nogaidīt. Varbūt tautai aizmirsīsies.

Draugiem Facebook Twitter Google+