Eiropa

Rinkēvičs: Eiropai ir nopietni jādomā par ārpolitikas nostiprināšanu 0

Foto-LETA

Uzstājoties Briseles forumā, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (RP, attēlā) svētdien, 17.martā, aicināja domāt par Eiropas ārpolitikas nostiprināšanu un sadarbības veicināšanu ar ASV.

Uzrunā ministrs norādījis, ka, neskatoties uz eirozonas krīzes ietekmi uz Eiropas Savienības (ES) ārpolitiku, ES joprojām ir nopietns globāls spēlētājs, tā ir lielākais attīstības un humānās palīdzības sniedzējs. Vienlaikus gan eirozonas krīze un tās dalībvalstu samazinātie aizsardzības budžeti ir atstājuši ietekmi uz ES – ASV attiecībām un savienības spēju reaģēt reģionālo krīžu gadījumos.

“ES joprojām ir pievilcīgs politiskais un ekonomiskais integrācijas modelis gan Rietumbalkānu, gan Austrumu partnerības valstīm,” paudis Rinkēvičs.

Viņš uzsvēris, ka pēckrīzes periodā ES būtu jākoncentrējas uz vairākām būtiskām lietām, piemēram, ekonomiskās sadarbības attīstīšanu ar pasaules strauji augošajiem reģioniem, tai skaitā sākt sarunas par Brīvās tirdzniecības līgumiem. Vienlaikus, pēc ministra domām, būtu svarīgi nostiprināt transatlantisko partnerību ar ASV ne tikai drošības, bet arī tirdzniecības un enerģētikas jomās.

Ministrs uzrunā arī norādījis, ka ES būtu jāpievēršas arī citiem svarīgiem izaicinājumiem, piemēram, enerģētikai un dabas resursu problēmai. Tāpat ES vajadzētu būt aktīvākai iesaldēto konfliktu, piemēram, Piedņestrā un Dienvidkaukāzā risināšanā.

Kā ziņots, Briseles forumā piedalās valstu vadītāji, augsta līmeņa amatpersonas, ministri, kongresmeņi, parlamentārieši, akadēmiķi un mediju speciālisti, lai runātu par jaunākajiem izaicinājumiem abpus Atlantijas okeānam.

Latviju forumā pārstāvēja Rinkēvičs (RP), aizsardzības ministrs Artis Pabriks (V) un Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Sārts.

LA.lv