Uncategorized

Rinkēvičs: Ekonomikai ir jāspēj augt pašai no sevis 16

Foto – LETA

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs uzsver, ka ekonomikas dzīvotspēja nevar tikt mūžīgi nodrošināta ar nodokļu maksātāju makiem, tai ir jāspēj augt pašai no sevis, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijas Preses un informācijas nodaļā.

Rinkēvičs šodien piedalījās neformālā Vispārējo lietu ministru padomē, kur ministri diskutēja par Eiropas Savienības (ES) daudzgadu budžetu 2014.-2020.gadam un iespējām darīt vairāk ekonomiskās izaugsmes atbalstam, ekonomiskās aktivitātes finansēšanai un darba vietu radīšanai.

Sarunu laikā Rinkēvičs uzsvēris, ka, neskatoties uz progresu atsevišķos jautājumos, ir jāturpina darbs pie attīstības vajadzībām atbilstoša Kohēzijas politikas finansējuma nodrošināšanas un pie tiešo maksājumu izlīdzināšanas lauksaimniekiem.

“Sarunas norit sarežģītos apstākļos. Ņemot vērā pieaugošās neskaidrības ārējā ekonomiskajā vidē, valstis kļūst arvien piesardzīgākas ES finanšu jautājumos, un tādēļ panākt izdevīgu vienošanos būs grūti. Paralēli sarunām par budžetu 2014.-2020.gadam mums ir jārada ekonomiskā vide, kas nodrošinās ienākumus, no kuriem finansēt budžetu,” stāsta ministrs.

Latvija, Vācija, Somija, Zviedrija, Lietuva un Igaunija šodien arī nāca klajā ar “pārdomu papīru gudrai izaugsmei”. Tas rekomendē valstīm koncentrēt savu uzmanību uz konkurētspējas atjaunošanu, nevis tikai jaunu un dārgu stimulu programmu pieņemšanu.

LA.lv