×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
20. janvāris, 2015
Drukāt

Rinkēvičs: ES un Krievijas attiecību nākotne atkarīga no Minskas vienošanās izpildes (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Eiropas Savienības (ES) un Krievijas attiecību nākotne atkarīga no Minskas vienošanās izpildes, ES Ārlietu padomes sanāksmē uzsvēris Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Briselē pirmdien ES Ārlietu padomes sanāksmē ārlietu ministri pārrunāja turpmākās ES un Krievijas stratēģiskās attiecības.

Rinkēvičs norādīja, ka ES un Krievijas attiecību normalizācijas iespējas ir atkarīgas no Krievijas, no tās tālākās rīcības Ukrainā. Veidojot attiecības ar Krieviju, ir svarīgi saglabāt vienotu ES pieeju, teica Rinkēvičs, paužot – ja Minskas vienošanās netiks izpildīta, tad nav arī pamata runāt par sankciju pārskatīšanu pret Krieviju. Minskas vienošanās paredz Krievijai saistības pārtraukt separātistu apbruņošanu, izvest karaspēku un bruņojumu no Ukrainas teritorijas, kā arī veicināt Ukrainas kontroles nodrošināšanu pār tās robežu zem EDSO monitoringa.

Latvijas ārlietu ministrs arī vērsa uzmanību uz Krievijas īstenoto propagandu, kas rada kopīgu izaicinājumu ES valstīm.

“Latvija savas prezidentūras ES Padomē laikā arī nozaru padomēs aktīvi īstenos konkrētus pasākumus stratēģiskās komunikācijas jomā,” informēja Rinkēvičs.

Reaģējot uz traģiskajiem notikumiem Parīzē, ārlietu ministri arī diskutēja par jautājumiem, kas saistīti ar cīņu pret terorismu. Rinkēvičs vērsa uzmanību uz lielākas iekšējās koordinācijas nepieciešamību, dialogu intensificēšanu ar trešajām valstīm un vēršanos pret ārvalstu kaujinieku fenomenu.

Ārlietu padomē pārrunāti arī klimata pārmaiņu jautājumi, uzmanību pievēršot ES dalībvalstu plānotajām aktivitātēm 2015.gadā, kas saistītas ar klimata pārmaiņām.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Eiropiesi vairs nekluse, driz Eiropas tautas izmezis bankrotejosa multikulturalisma, soros ped… tijas un melno parazitu sergu. Tiks atjaunotas Eiropas nacionalas valstis ! Eiropa mostas ! Briest lielas parmainas !

  2. Eiropai būs grūti ar Krieviju. Krievs ir pieradis runāt vienu bet darīt citu. To viņš uzskat par savu gudrību. Eiropeiši ir vientieši, viņi ko sarunājuši to arī dara. Pats putins ir inicējis minska līguma punktus – tagad pats arī negrasās tos pildīt. Vel viens piemērs šodien top pie mums Latvijā: krievs mums mēģin iestāstīt, ka tā ir bijusi tautu draudzība ne viss okupācija. Pilsoņi iebraukuši Latvijā palīdzēt tai ne viss ievesti ar visām rūpnīcām un kara daļām.

Draugiem Facebook Twitter Google+