×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
1. novembris, 2014
Drukāt

Rinkēvičs gatavojas aktieri Porečenkovu iekļaut “melnajā sarakstā” (5)

EkrānuzņēmumsEkrānuzņēmums

Krievijā pazīstamā aktiera Mihaila Porečenkova rīcība Doņeckā, slēpjoties ķiverē ar uzrakstu “prese” un no lielkalibra ložmetēja apšaudot Ukrainas spēku pozīcijas, ir starptautisko normu pārkāpums, uzskata Latvijas Aizsardzības ministrija (AM).

Latvijas AM uzskata, ka ir pārkāptas starptautiskās normas, ņemot vērā, ka šim cilvēkam galvā atradās ķivere ar uzrakstu “prese”, kas var radīt maldinošu iespaidu par viņa piederību plašsaziņas līdzeklim. Vēl bīstamāk ir tas, ka ar savu rīcību šī persona ir radījusi apdraudējumu citiem mediju pārstāvjiem, kuri ar tādām pašām atpazīšanās zīmēm uzturas vai plāno uzturēties Ukrainas austrumos, aģentūrai LETA teica AM Militāri publisko attiecību departamenta direktors Kaspars Galkins.

Pēc šī gadījuma kādai no karojošajām pusēm var rasties iespaids, ka pretinieks maskējas zem žurnālistu aizsega, norādīja Galkins.

Tikmēr ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V) sociālajā tīklā “Twitter” ir paziņojis, ka Latvija konsekventi turpinās savu politiku attiecībā uz tiem, kas ar savu rīcību grauj starptautisko tiesību principus, tāpēc Porečenkovs nav gaidīts mūsu valstī. Tādējādi ministrs devis mājienu, ka minētais aktieris ir nākamais nokļūšanai “melnajā sarakstā”, kur viņš jau iekļāvis Krievijas aktieri Ivanu Ohlobistinu un dziedātājus Oļegu Gazmanovu, Josifu Kobzonu un Allu Perfilovu, kura pazīstama ar skatuves vārdu Valērija.

Jau ziņots, ka internetā parādījies video, kurā Porečenkovs apmeklē promaskaviskos kaujiniekus Donbasā un pie Doņeckas lidostas no lielkalibra ložmetēja apšauda Ukrainas spēku pozīcijas.

Aktieris turklāt tērpies tā, kā parasti tērpjas žurnālisti konflikta zonās – zilā bruņuvestē un ķiverē ar uzrakstu “prese”.

Ukrainas Iekšlietu ministrijas Izmeklēšanas komiteja piektdien ierosinājusi pret aktieri krimināllietu par līdzdalību nelikumīgā bruņotā grupējumā.

Tikmēr Ukrainas pārstāvis Eiropas Savienībā (ES) Konstantīns Jeļisejevs vērsies pie ES vadības ar lūgumu reaģēt uz Porečenkova rīcību un noteikt viņam personīgas sankcijas.

Ukrainas pretterorisma operācijas preses centrs paziņoja, ka kaujinieki ceturtdien turpinājuši apšaudīt Doņeckas lidostu, kā arī divus dzīvojamos rajonus.

Porečenkovs ieradies kaujinieku kontrolētajos rajonos reklamēt savu jaunāko filmu.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Nedod dievs vēl ar mācību patronām izšaus Latvijas virzienā…

  2. kāds mums rinka varonis:) karo ar aktieriem, mūziķiem:) pret citiem acim redzot dūšas nepietiek:)

  3. Nav jau runa par slavenu un labu lomu veidotāju aktieri, bet par Krievijas politiskās un kultūras elites domu gājienu – mēs esam viss un jūs tur Ukrainā varam apšaudīt arī ar ložmetēju. Ievērojiet, tas nav karavīrs pēc pavēles, bet kultūras darbinieks un ar savai kultūras elitei apveltītu domāšanu. Vai krievi savu rasi un tautību sāk vērtēt augstāk nekā citām tautām tā ir? Laikam jā un tad tas ložmetējs kā zīmogs tam ir tikai apliecinājums. Ja skatās vēsturi – Pušķins, Ļermantovs vai Tolstojs frakā pie ložmetēja apšaujot svešā zemē bez kara savus slāvu tautas brāļus – murgs…

  4. Krievijā: jo lielāka maita – jo lielāks mākslinieks!

  5. RINKEVICS , STEIDZIGI UN SKRIESUS PIE PSIHIATRA , KAMER VEL SLIMIBA NAV PROGRESEJUSI .

Draugiem Facebook Twitter Google+