×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
13. marts, 2012
Drukāt

Rinkēvičs: interese par 16.martu ārvalstīs šogad nav lielāka kā citus gadus

rinkevics_edgars5

Citu valstu interese par 16.marta leģionāru atceres dienas notikumiem Latvijā šogad nav lielāka kā iepriekšējos gados, otrdien LNT raidījumā “900 sekundes” teica ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Viņš arī uzsvēra, ka Latvijas diplomātiskie pārstāvji ārvalstīs regulāri un sistemātiski skaidro 16.marta nozīmi un Latvijas oficiālo pozīciju, kas kategoriski nosoda gan nacisma, gan padomju režīma noziegumus.

“Latvijas valsts visus tos, kas cīnījušies gan Latvijas bruņotajos spēkos, gan dažādu iemeslu dēļ cīnījušies citu valstu bruņotajos spēkos, piemin 11.novembrī,” atkārtoti uzsvēra ārlietu ministrs.

Vienlaikus viņš norādīja, ka Latvija turpinās cīnīties ar jebkādiem mēģinājumiem izmantot šos traģiskos Otrā pasaules kara notikumus gan no vietējo radikāļu puses, gan starptautiski, lai negatīvi ietekmētu Latvijas vārdu.

Rinkēvičs arī atturējās izpaust sīkāku informāciju par iekšlietu ministra lēmumu iekļaut melnajā sarakstā vairākus ārvalstniekus un neatklāja, no kurām valstīm šie cilvēki ir. Ārlietu ministra rīcībā neesot informācijas, ka kāds no šiem cilvēkiem jau būtu ieradies Latvijā.

Jau vēstīts, ka iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (Zatlera Reformu partija) jau iekļāvis vairāku valstu pilsoņus tā dēvētajā melnajā sarakstā, lai 16.martā nebūtu konfliktu, līdz ar to viņiem iebraukšana Latvijā ir liegta. Sarakstā iekļautie ārzemnieki ir no dažādām valstīm, un šādi ministrs rīkojies, jo atsevišķi ārvalstu iedzīvotāji 16.martā varētu radīt “saasinātas situācijas un apdraudējumu”.

Drošības policijas (DP) priekšnieks Jānis Reiniks nesen atzina, ka 16.martā varētu ierasties 30 līdz 40 radikāļu un ekstrēmistu no Igaunijas, Lietuvas, Ukrainas, Krievijas un Vācijas un Drošības policija strādāšot pie tā sauktā melnā saraksta, atbilstoši kuram ārzemniekiem varētu liegt iebraukt Latvijā.

Pirms 16.marta robežsardze veiks pastiprinātu kontroli uz robežām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+