×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Marģers, Anastasija
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
5. janvāris, 2015
Drukāt

Rinkēvičs: Izšķiroties, vai Bērziņam apmeklēt 9.maija svinības Krievijā, jāņem vērā arī prezidentūras faktors (13)

Foto-LETAFoto-LETA

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Izšķiroties, vai mūsu Valsts prezidentam Andrim Bērziņam apmeklēt “uzvaras dienas” svinības Maskavā, ir jāņem vērā arī uzaicinājuma konteksts un tas, ka šajā laikā Latvija ir prezidējošā valsts Eiropas Savienības (ES) Padomē, šorīt intervijā telekompānijas LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V).

Viņš nevēlējās atbildēt uz jautājumu, vai Bērziņam būtu jādodas uz 9.maija svinībām Krievijā, jo vispirms vēloties to tieši pārrunāt ar pašu Valsts prezidentu.

“Es gribētu atzīmēt, ka arī šeit ir jāņem vērā konteksts. Mēs esam prezidējošā valsts, līdz ar ko tāds vai citāds lēmums tiks skatīts arī šajā kontekstā. Protams, [..] pašlaik es ļoti gribētu redzēt vienotu ES nostāju. Pirms šādi lēmumi tiek pieņemti, par to vēl vajadzētu diskutēt arī ES iekšienē,” sacīja ārlietu ministrs.

Viņš piebilda, ka vairāku valstu vadītāji jau ir pauduši savu attieksmi pret dalību Maskavā plānotajos “uzvaras dienas” pasākumos, un tās esot viņu tiesības, “taču neaizmirsīsim, ka šajā konkrētajā situācijā mēs esam arī ES prezidējošā valsts un, protams, ka notikumi, kādi tie ir attīstījušies, manuprāt, daudziem valstu vadītājiem dalību šajos pasākumos padara stipri problemātisku, un tas arī ir jāņem vērā”.

Kā ziņots, Krievija jau sākusi gatavoties vērienīgām svinībām, pieminot 70.gadadienu kopš nacistiskās Vācijas sagrāves Otrajā pasaules karā, un uz Maskavā paredzēto ceremoniju vizītē uzaicinājusi arī Latvijas Valsts prezidentu Bērziņu.

Prezidenta preses sekretāre Līga Krapāne iepriekš, jautāta, vai Bērziņš plāno doties uz 9.maija pasākumiem Maskavā, aģentūrai LETA sacīja, ka “ir pietiekami daudz laika, lai izvērtētu situācijas attīstību un pieņemtu lēmumu”.

LETA jau ziņoja, ka starp Maskavas uzaicinātajiem viesiem ir gan ASV prezidents Baraks Obama, gan Ziemeļkorejas diktators Kims Čenuns.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. ĻOTI PRECĪZI!!! PALDIES DAINA!!!

 2. Toties man nav nekādu šaubu, proti, – braukt nedrīkst. (Vienīgais ja ar Primakovu jāsatiekās un jāsaņem norādījumus.) To rei, kad brauca uz Olimpiādi, Bērziņš ir atrunājies, ka aukstais karš ir beidzies. Bet tagad mēs skaidri redzam, ka tā nav un nedrīks Krievijai dot morālu atbalstu pastrādātos noziegumos. Kremlis pēc tam visur stāstīs: redz kā ap viņu pulcējās visi austrumrietumi. Tā kā Vešņakovs par Sočiem.

 3. Bērziņu izsauc uz Maskavu ?

 4. Prezidentam noteikti ir jābrauc un jaizrāda cieņa Krievijas tautai, es atkārtoju Krievijas tautai, kura bija galvenā un kura uzvarēja brūno mēri.

  • Tikai jautājums- brūnais mēris un sarkanais mēris no 1939. gada augusta līdz 1941 .gadam jūnijam bija sabiedrotie un pat kopējā armijas parāde par sakauto Poliju. Tālāk Eiropa vairs nedalijās un sanāca kašķis, kad sarkanajam mērim netdeva Bulgāriju, Rumāniju un liekas arī Ungāriju…Tad par ko ir runa? Sakautu sabiedroto un…šodienas slāvu tautas Ukrainu? Svinēt Ukrainas teritorijas okupāciju – kā Brestā?

   • tā cilveces vēsturē pieņemts, šodien sabiedrotie, rīt pretinieki. kadafs bija amerkas labākais draugs, kas netrauceja to pašu ameriku viņu gāzt no troņa kad kļuva nepaklausigs tai

    • Negribējās atbildēt, bet laikam vajag= kad naudiņa brūk – meklējam dolārus ( atceries 90 gadus), kad valstī ”nākt atbrīvotāji” meklējam kā izbraukt uz US. Savulaik Zviedrija izdeva un arī Lielbritānija nebija labāka, pat zeltu atdeva. US ir valstiskās intereses un to dēļ ir pārvarējusi savu pašizolāciju kāda bija pirms Pirmā pasaules kara, tā pirms Otrā. Nevēloties saņemt kādus diktatorus ar bumbām un mēra ampulām, to pasaules kārtību uzrauga… Var priecāties, ka Latvijai ir tāds sabiedrotais un nevis Šrēdera,Merkeles Vācija, kura pat neļāva bāzes Latvijā un cerēja uz Polijas kumosu un tikai tad, kad dzirdīgas ausis to klausījās un lika tā nedarīt, palika kā šodien…
     Vel papildus – nosalis zvirbulis uz ceļa saņem nejausi siltus zirga bambāļus, atžirgst un sāk čiepstēt un kaķis, to dzirdot, izvelk un apēd. Ne visi ir draugi, kas tevi izvelk no mēsliem un pretēji, kuri tevi apkrāmē…

 5. Lai jau brauc un apciemo vecus draugus, domu un partiju biedrus un maizes devējus . Tā būs draudzīga tikšanās , ka atcerēsies , ka no TV labotāja izkalpojās līdz ministra vietniekam . Ari varēs satikties ar saviem kompartijas biedriem un būs neaizmirstami mirkļi.
  Ari Rinkelēvics varēs savus pediņu draugus . Neliegsim viņam baudīt laimi kremlī . Jo ari vairiņa un zoo atrastais tur kampās un jauki pavadīja laiku .

 6. zilais mums ir sliktākais ministrs vēsturē Atbildēt

  bet vienalga māca un pamāca citus kas jādara

 7. Ja viņš prezidentūras faktoru vērtē augstāk par tautas nodevību,lai brauc! Tauta to nekad nepiedos! Ārprāts ! Saņēmis ielūgumu uz “uzvaras dienas”svinībām.Svinēs Latvijas okupāciju! Vai vispār to vajadzētu apspriest? Ielūgumu vajag izmest mēslainē!

 8. brauc ellē ar savu dibenā dzimušo savienību!

 9. Cik zināms, laikam Bērziņu un Latviju nesasniedz Kremļa Ziemassvētku apsveikums un pareizi – sulaiņiem apsveikumus nesūta un t.t. Jautājums ko lien, ja tevi nevien neciena, bet pat neatzīst. Jā ir ielūgums trešajā sulaiņu rindā un ar domu sveikt Krimas”atbrīvošanu”.

Draugiem Facebook Twitter Google+